JEDINI IZ ŽUPANIJE Generacija 2013. godište NK Abeceda ZDC nastupa na prestižnom turniru Allstar Trophy u grupi s Dinamom, Slavenom i Karlovcem
I ove godine NK Brezovica domaćin je prestižnog turnira Euro Trophy Hrvatska U-9 kategorije (2013 godište) koji će se igrati ove subote i nedjelje.
ALLSTAR TROPHY Hrvatska je profesionalni organizator nogometnih turnira za mlade kategorije u uzrastu U9, i U13 na kojem se okupljaju najbolje mlade ekipe u Hrvatskoj.


Tako će nastupiti klubovi 1. HNL i 2. HNL u mlađim uzrastima – GNK Dinamo, HNK Hajduk, NK Osijek, HNK Rijeka, HNK Gorica, NK Istra 1961, NK Slaven Belupo, zatim najbolji klubovi grada Zagreba – NK Sesvete, NK Hašk 1903, NK Zagreb, NK Kustošija, razne nogometne akademije i klubovi s wildcard pozivnicom organizatora.
Kroz jedinstven sustav organizacije te kroz nekoliko razina kvalifikacijskih turnira, svaki klub i svako dijete imaju tako mogućnost zaigrati i boriti se s najboljim nogometnim klubovima na završnom turniru “Svjetsko Finale” koje se održava u lipnju 2022.g. i na kojem sudjeluje 96-128 top klubova po svakoj generaciji: najbolji klubovi iz Liga Petice – Liverpool, Manchester City, Juventus, Roma, Borrusia Dortmund, Atletico Madrid, Valencia, Olympique Marseille,


Tu su i najbolji klubovi iz ostalih zemalja Europe – Porto, Ajax, Club Brugge, Red Bull Salzburg, Benfica, Crvena Zvezda, Dinamo Kiev, CSKA,
Zatim, klubovi koji su izborili svoj plasman kroz kvalifikacijske turnire i Euro Finala te klubovi s wildcard pozivnicom organizatora.
Na ovogodišnjem izdanju sudjelovat će 28 ekipa a boje Zadarske županije branit će djeca iz NK Abeceda ZDC (2013 god) s trenerom Ninom Novakovićem.


– Sam nastup na jednom ovakvom turniru je za nas velika čast i ogromno priznanje što ćemo uopće biti u tako uglednom društvu. Drago mi je da smo prepoznati kao škola nogometa koja radi vrhunski s mlađim uzrastima i što smo dobili poziv da dođemo i da ćemo biti dio jednog ovakvog događaja. Nadam se da ćemo opravdati poziv organizatora samim sudjelovanjem i ponašanjem. Djecu vodi trener Nino Novaković gdje imamo jako dobrih i darovitih dečkića. Još jednom ističem, sam poziv da sudjelujemo na ovom natjecanju je veliki rezultat, ne sumnjam da će trener i dečki dati sve od sebe da na najbolji mogući način zastupaju svoj klub i cijelu županiju – istaknuo je voditelj Škole nogometa NK Abeceda ZDC, Jure Perković.
Predstavnici NK Abeceda ZDC nalaze se u grupi G zajedno sa zagrebačkim Dinamom, Slaven Belupom iz Koprivnice te Karlovcem.
PROMOVIRAMO ZD SPORT
DUGI OTOK TRAIL 2026. Otvorene su prijave za najposebniju otočku utrku
Prijave za Dugi Otok Trail 2026. službeno su otvorene, a sredina ožujka ponovno će označiti početak trail sezone na jednom…






