PLIVAČKI KLUB ZADAR Plivači drugi, plivačice četvrte u B diviziji
Priređivač ovogodišnjeg A i B ekipnog prvenstva u plivanju bio Zagrebački plivački savez. Najbolji klubovi iz Hrvatske natjecali su se za što bolji plasman u državi na bazenu Svetice. Plivalo se u 3 dijela, nastupilo je 19 klubova i 250 plivača, u oba programa (A i B) plivao se cjelokupni olimpijski program (14 individualnih disciplina) te 3 štafetne discipline.
Na ekipnom PH svi klubovi se sa svojim najjačim postavama bore za što veći zbroj bodova; u grupi A borilo se za plasman od 1. do 8.mjesta, u grupi B za plasman od 9. do 16. mjesta a u oba natjecanja zadnji klub otpada u slabiji rang tj. prvoplasirani klub iz B prvenstva osvaja nastup u A finalu na idućem ekipnom PH. Na ovom natjecanju rezultati svakog plivača se boduju prema LEN tablicama za vrednovanje rezultata te se zbrajaju za ukupni poredak kluba, a plivači nastupaju u apsolutnom poretku.
Ove godine muški dio ekipe bilježi odličan nastup, u tijeku cijelog natjecanja bili su u tijesnoj borbi za ulazak u A finale sa riječkom Kantridom. Plivači su dali sve i s ukupno 17059 bodova zauzeli su 2. mjesto u B rangu ekipnog prvenstva, skok sa lanjske pozicije (6.mjesto) je uočljiv i ukupnim brojem bodova, ovaj bodovni rezultat težak je 6.mjesta u A prvenstvu! Muški sastav činili su: Bruno Šarić, Noa Kuman, Sandro Barić, Božo Puhalović, Roko Šango i Ivan Šango.
Kod plivača najviše bodova isplivao je ml.senior Božo Puhalović (3686) nastupom u 6 individualnih utrki a nositelj je i najvećeg broja bodova za PK Zadar. U disicplini 200m slobodno osvojio je 697 bodova (1.55.98) čime je bio drugoplasirani u B prvenstvu a u najboljih troje plivao je i 50m slobodno (1., 23.65), 100m delfin (3., 58.23),1500m slobodno (3., 17:09.24). Još jedan plivač na čija je “leđa” palo 9 utrki je ml.senior Bruno Šarić; nastupom u 6 individualnih disciplina donio je 3601 bod. Najveći broj bodova donio je prvim mjestom na 100m leđno (58.75) a u najbolje plasiranima bio je i na 200m leđno (2., 2:14.74) i 100m slobodno (3., 53.75). Junior Noa Kuman također je plivao najveći mogući broj utrki-u 6 individualnih disciplina donio je 3529 bodova. Najvrijedniji rezultat isplivao je na 200m mješovito gdje je bio drugoplasirani u B prvenstvu (2:12.93) a drugi je bio i na 200m prsno (2:29.29) i 400m mješovito (4.46.54). Juniori Roko Šango i Ivan Šango nastupili su u 3 individualne utrke i donijeli 1724 (Ivan) i 1661 bod (Roko);senior Sandro Barić nastupom u dvije utrke Klubu je donio 976 bodova. Dečki su bili odlični i u štafetama gdje su zauzeli 1.,i dva 2. mjestoa (sastav: Božo Puhalović, Bruno Šarić, Noa Kuman, Roko Šango/Ivan Šango).


U ženskoj postavi PK Zadar su predstavljale: Ana Burazer, Mia Klasić, Lucija Klasić, Marija Kuman, Dina Volarević, Rita Herceg i Marcela Lovrović.
Zadru je najviše bodova donijela najbolja plivačica kluba, seniorka Ana Burazer koja je u 5 individualnih utrki osvojila 2840 bodova; na 200m mješovito (2:27.63) i 400m mješovito (5:11.89) bila je prvoplasirana u B rangu, i 2.na 200m delfin. Juniorka Dina Volarević plivala je 2761 bod kroz 5 utrki,najveći broj bodova ostvarila je utrkom 400m slobodno (4.44.49) a na 800m slobodno bila je 3.Ž. Ml.juniorka Rita Herceg plivala je u 4 discipline i ostvarila 1969, juniorka Lucija Klasić donijela je 1575 bodova kroz 3 utrke, juniorka Marija Kuman 1543 boda kroz 3 utrke, ml.juniorka Marcela Lovrović 1176 bodova kroz 3 a juniorka Mia Klasić donijela je klubu 1042 boda nastupom u 2 discipline.
Pod vodstvom trenera Josipe Nekić, prof. i Željka Olujića, bacc.cin. obje ekipe dale svu svoj doprinos za ostvarenje ekipnog plasmana, ostaje žal za neplasiranjem u A rang sa muškom postavom i isti planovi za iduće ekipno PH. Ipak, svi plivači su plivali veliki broj osobnih rezultata i ostavrili skoro 1000 bodova više nego na prošlogodišnjem ekipnom PH.
PROMOVIRAMO ZD SPORT
DUGI OTOK TRAIL 2026. Otvorene su prijave za najposebniju otočku utrku
Prijave za Dugi Otok Trail 2026. službeno su otvorene, a sredina ožujka ponovno će označiti početak trail sezone na jednom…





