MARTIN JUNAKOVIĆ: “U Ljubljanu idemo dati sve od sebe i pokušati pobijediti”
“Čestitke momčadi na pobjedi. Napravili smo ono što smo trebali i uspjeli smo sačuvati neke igrače, jer nas sutra očekuje jako teška utakmica u Ljubljani. Prvo poluvrijeme nije bilo baš onakvo kakvo smo htjeli, ali s vremenom smo bili sve bolji i bez većih problema došli do pobjede. Osijeku i treneru Stipi Šarliji želim sve najbolje u nastavku sezone, rade dobar posao i vjerujem da će ostati u ligi”, rekao je nakon visoke pobjede u Osijeku Ivan Perinčić, pomoćni trener Zadra.
Kodi Justice nije bio u sastavu zbog ozljede, ali kako je pojasnio Perinčić riječ je više o prevenciji.
“Kodi je na treningu prije puta nezgodno doskočio suigraču na nogu i okrenuo skočni zglob. Osjeća bol i radi prevencije smo ga ostavili u Zadru na terapijama. Nadam se da će biti spreman za Borac, koji nam je najvažnija utakmica.”


Najefikasniji igrač Zadra u gradu na Dravi bio je Martin Junaković sa 20 poena. Njegove misli već su okrenute ka sutrašnjem dvoboju ABA lige protiv Cedevite Olimpije u Ljubljani, koji počinje u 21 sat.
“Osijek se jedno vrijeme dobro držao, a mi smo nešto sporije ušli u utakmicu. Ali kada smo “probili”, bila je to jednosmjerna ulica. Najvažnije je da smo pobijedili, svi smo osjetili igru i okrećemo se odmah Cedeviti Olimpiji. Idemo dati sve od sebe i pokušati pobijediti”, rekao je Junaković.
Na upit što može Zadar (omjer 6-13 u ABA ligi) protiv favoriziranih “zmajčeka”, koji imaju omjer 15-4 i pobjeda im je neophodna u borbi za doigravanje, Perinčić odgovara:
– U ovom ludom rasporedu teško je išta prognozirati. Jedino što ću tražiti od igrača je da budu maksimalno koncentrirani i da ispoštuju ono što se dogovorimo. Moramo imati disciplinu u napadu i smanjiti broj izgubljenih lopti. Ako to uspijemo, tko zna, možda nam se opet ukaže prilika kakvu smo imali u prvoj utakmici u Zadru.
U prvom dijelu sezone Cedevita Olimpija je u Krešinom domu slavila rezultatom 78:80, iako je Zadar minutu i pol prije kraja vodio 78:74, a u posljednjem napadu Justice je promašio tricu za pobjedu.
PROMOVIRAMO ZD SPORT
DUGI OTOK TRAIL 2026. Otvorene su prijave za najposebniju otočku utrku
Prijave za Dugi Otok Trail 2026. službeno su otvorene, a sredina ožujka ponovno će označiti početak trail sezone na jednom…





