Veslači Jadrana nastupili su na prvoj regati nakon gotovo četiri mjeseca stanke zbog epidemije korona virusa. Dugo išćekivani početak natjecanja za sve veslače, Zagreb open, poslužio je kao prva prilika za nastup i odmjeravanje snaga sa klubovima iz cijele Hrvatske te gostima iz Slovenije.
Nastup je bio uspješan, pa su mlađi juniori, juniori i seniorke u dva dana natjecanja osvojili sedam medalja, od čega tri zlatne, jednu srebrnu i tri brončane. U kalendaru natjecanja u terminu ove regate trebalo se održati Hrvatsko veslačko prvenstvo za juniore i kadete ali je ono pomaknuto na sredinu rujna.
Najbolji rezultat postigle su mlađe juniorke Sara Žuvanić i Ivana Sladić koje su bile izvrsne oba dana natjecanja. U subotu su tako osvojile prvo mjesto u dvojcu na pariće mlađih juniorki dok su u nedjelju odnijele pobjede u svojim skupinama u natjecanju samaca mlađih juniorki. Prošlogodišnje prvakinje države u disciplini četverca na pariće na pravom su putu da ponove izvrstan rezultat i na ovogodišnjem Hrvatskom veslačkom prvenstvu koje bi se trebalo održati u rujnu.
Seniorke Iva Karačić i Ela Žuvanić zauzele su drugo mjesto u disciplini dvojca bez kormilara seniorki što im je također bila dobra priprema za Hrvatsko veslačko prvenstvo.
Kod mlađih juniora treće mjesto u četvercu bez kormilara zauzeli su Bernard Murtić, Ivan Mustać, Petar Miloš i Jakov Grković, dok su u disciplini četverca na pariće isti rezultat ostvarili Paulo Švorinić, Elvis Vrkić, Ante Dukić i Filip Mijić. Dan ranije, istih osam veslača, zauzeli su četvrto mjesto u osmercu mlađih juniora.
Juniorski četverac na pariće u sastavu Frane Bencun, Luka Ivković, Mihovil Bogatić i Dominik Šango osvojio je treće mjesto. Prvog dana natjecanja nastupili su u Dominik Šango i Mihovil Bogatić u dvojcu bez kormilara kao i Frane Bencun u samcu juniora ali se nisu uspjeli plasirati u finale.
Sa veslačima su u Zagrebu bili treneri Branimir Vujević, Danijel Bajlo i Petar Milin.
PROMOVIRAMO ZD SPORT
DUGI OTOK TRAIL 2026. Otvorene su prijave za najposebniju otočku utrku
Prijave za Dugi Otok Trail 2026. službeno su otvorene, a sredina ožujka ponovno će označiti početak trail sezone na jednom…





