Dominic Gilbert pred Cedevitu: “Uz najbolje navijače u Hrvatskoj do prve pobjede u ABA ligi!”
Tek jedan dan odmora imat će košarkaši Zadra između jučerašnje naporne utakmice protiv Sonik-Puntamike u HT Premijer ligi i sutrašnje još napornije protiv Cedevita Olimpije u dvoboju 8. kolu regionalnog prvenstva.
Hoće li samo dan biti dovoljan da igrači koji su se jučer prilično istrošili uspiju napuniti baterije ta da se osmisli taktika protiv drugoplasirane momčadi ABA lige, pokazat će se sutra od 20 sati kada u Krešinom domu počinje utakmica.
Jedan dan odmora više imat će i igrači koji su ovog tjedna bili pod virozom i na kojima se jako dobro vidjelo kakvog je ona traga ostavila na njima pogotovo po pitanju iscrpljenosti.
“Morat ćemo biti na puno višoj razini negoli smo to bili na posljednjoj utakmici protiv Sonik-Puntamike jer Cedevita Olimpija je vrlo jaka ekipa. Mi ćemo se dobro pripremiti za tu utakmicu. Dobro je i što će ovi igrači koji su bili bolesni imati još jedan dan da se oporave i ja stvarno vjerujem kako ćemo u nedjelju biti pravi”, kaže Dominic Gilbert u najavi sutrašnjeg dvoboja.
O momčadi Cedevite ne treba puno trošiti riječi.
“Pa tako je. Cedevita je jedna od najjačih ekipa u ABA ligi, a u posljednje vrijeme ih je krenulo i u Eurocupu i morat ćemo zbilja dati sve od sebe ukoliko želimo doći do pobjede.”
Može li Zadar protiv jednog ovako jakog suparnika doći do prvog slavlja u ABA ligi?
“Ja stvano mislim kako je sazrijelo vrijeme za prvu pobjedu u ovom natjecanju. U Baru se pokazalo kako rastemo u igri ali za pobjedu protiv Cedevita Olimpije morat ćemo svih 40 minuta biti fokusirani i koncentrirani.”
Vjerujemo kako niti ovog puta neće izostati podrška s tribina.
“Pa iskreno se nadam da neće. Atmosfera koju naši navijači naprave na Višnjiku je najbolja što sam vidio u cijeloj Hrvatskoj. Nadam se da će i ovog puta doći puno ljudi i da ćemo svi skupa proslaviti prvu pobjedu u ABA ligi”, zaključio je Gilbert.
Ulaznice za utakmicu između košarkaša Zadra i Cedevita Olimpija mogu se kupiti već danas na blagajni Višnjika sve do 18 sati. Sutra, na dan utakmice blagajne se otvaraju u 10 sati, a ulaznice se mogu kupiti sve do početka treće četvrtine.
PROMOVIRAMO ZD SPORT
DUGI OTOK TRAIL 2026. Otvorene su prijave za najposebniju otočku utrku
Prijave za Dugi Otok Trail 2026. službeno su otvorene, a sredina ožujka ponovno će označiti početak trail sezone na jednom…





