VELIKO POJAČANJE NA VIŠNJIKU David Babić novi je igrač VK Zadar 1952!
Redove VK Zadar 1952 u sljedećoj sezoni pojačat će 36 godišnji Zagrepčanin David Babić, nekadašnji igrač Mladosti, Medveščaka, Solarisa.
Godine 2012. Babić je otišao u francusku Nicu gdje je bio tri godine, sedam je proveo u Strasbourgu a posljednje tri u Reimsu. S Olympicom iz Nice je osvojio Kup Francuske, on je bio najbolji strijelac a ujedno i igrač završnog turnira. Riječ je o bivšem reprezentativcu Hrvatske i Francuske a malo je nedostajalo da zaigra i za Sloveniju.


Foto: Waterpolo Strasbourg
Kako je došlo do kontakta s klubom s Višnjika?
– Jednostavno, odlučio sam da je došlo vrijeme za vratiti se kući. Vidim da Zadar zadnjih godina baš raste kao klub u svim uzrastima. Lijepa je priča, kontaktirao me trener Jovančević, vrlo brzo smo se dogovorili, našli zajednički jezik i veselim se što ću iduće sezone igrati za Zadar. Vjerujem da ću im svojim iskustvom pomoći u realizaciji zacrtanih ciljeva.


Dosta igrača Zadra poznaje, točnije igrao je protiv njih?
– Tako je, u Francuskoj sam igrao protiv Anića, Pešterića i Butića, koliko čujem, svi oni ostaju i dalje. Ostale dečke ću upoznati vrlo brzo i drago mi je radi toga. Također, iz srednjoškolskih dana poznajem i kondicijskog trenera Dinka Jukića. Novi izazov za mene u svakom slučaju, jedva čekam dolazak u Zadar i početak priprema – zaključio je Babić.
PROMOVIRAMO ZD SPORT
DUGI OTOK TRAIL 2026. Otvorene su prijave za najposebniju otočku utrku
Prijave za Dugi Otok Trail 2026. službeno su otvorene, a sredina ožujka ponovno će označiti početak trail sezone na jednom…





