19 svi 2026
DAMIR MULAOMEROVIĆ: “Jazine bude emocije, bila je prava košarkaška atmosfera”
Foto: Zvonko Kucelin / KK Zadar
KK Zadar

DAMIR MULAOMEROVIĆ: “Jazine bude emocije, bila je prava košarkaška atmosfera”

Izjave aktera nakon utakmice 21. kola prvenstva Hrvatske Zadar – Dinamo 98:71.

Damir Mulaomerović, trener Dinama: “Zadar je ovaj put bio kompletan, ima fizičku nadmoć, dok smo mi smo pokušali nešto bez kapetana Garafolića i još tri-četiri igrača, ali nismo došli na utakmicu. Nismo mogli to fizički izdržati, o čemu govore skokovi u napadu i koševi uz faul. Ne mogu zamjeriti ništa svojim dečkima, zaslužena pobjeda Zadra. Nakon onakvog prvog poluvremena, drugo smo odigrali bolje, pogotovo u trećoj četvrtini. Igrali smo praktički s jednim visokim igračem, Nakićem. Vučić je prisiljen igrati na petici, nadam se da ćemo naći jednog igrača na toj poziciji da nam raširi rotaciju. Dečki su dosta umorni, dobro će nam doći ova stanka da se malo odmorimo i krenemo u drugi dio.

Meni je osobno ljepše u Jazinama, nego na Višnjiku. Ta toplina atmosfere… Lijepo je vratiti se ovdje. Iskreno, draže mi je. Višnjik je sjajna dvorana, ali emocije, ono što sam prošao kao igrač… Mislim da i Zadru ovdje više paše. Čestitke još jednom bila je prava košarkaška atmosfera. želim Zadru sve najbolje u ABA ligi i prvenstvu Hrvatske.” 

Ivan Vučić, igrač Dinama: “Čestitam Zadru na više nego zasluženoj pobjedi. Mi nismo došli spremni ni mentalno ni fizički potući se s njima. U ovom trenutku Zadar je puno kvalitetnija momčad, a mi se moramo okrenuti sebi, raditi i vidjeti gdje će nas to odvesti.”