12 tra 2026
PRVA MUŠKA LIGA Puntamika kući izgubila od Marsonije, Jazine u gostima od Gorice, slijedi derbi
Foto: KK Aleta Puntamika
Domaća košarka

PRVA MUŠKA LIGA Puntamika kući izgubila od Marsonije, Jazine u gostima od Gorice, slijedi derbi

U 22. kolu Prve muške lige košarkaši Aleta Puntamike u Jazinama su poraženi od Marsonije rezultatom 86:91 (15:18, 19:23, 34:26, 18:24).

Početak susreta pripao je gostima iz Slavonskog Broda, koji su nametnuli čvršći ritam i kontrolirali skok, što im je donijelo prednost nakon prve dionice (15:18). U drugoj četvrtini Marsonia dodatno podiže razinu igre, koristi nekoliko izgubljenih lopti domaćih i na odmor odlazi s osjetnijom prednošću (34:41).

Treća četvrtina donosi najbolju igru Puntamike. Agresivnijom obranom i boljim protokom lopte domaći hvataju priključak, a raspoloženi Brajković i Prskalo predvode seriju kojom se utakmica potpuno vraća u egal. Uoči posljednjih deset minuta rezultat je bio izjednačen i dvorana je dobila utakmicu kakvu zaslužuje.

Ipak, u završnici više koncentracije i mirnoće pokazuje Marsonia. Ključne poene postižu Lisica i Šarić, dok domaćinu nedostaje realizacije u nekoliko napada koji su mogli prelomiti utakmicu. Gosti serijom u zadnje dvije minute odlaze na sigurnu razliku i odnose bodove iz Jazina.

Kod Puntamike najefikasniji su bili Valenti (17), Brajković (17) i Prskalo (17), dok je značajan doprinos s klupe dao Jeličić sa 16 poena. Na drugoj strani, istaknuo se Lisica s 20 poena, uz dobru podršku Maričevića (15) i Šarića (17). STATISTIKA UTAKMICE

IZJAVE AKTERA

Foto: KK Gorica

KK Jazine Arbanasi, razvojna momčad KK Zadar, poražena je na gostovanju kod Gorice rezultatom 102:79 (23:30, 29:14, 30:20, 20:15).

Otvaranje utakmice pripalo je gostima iz Zadra koji su imali kontrolu skoku, a i napadački su bili izrazito razigrani, što im je već na polovici prve četvrtine donijelo dvoznamenkastu prednost (8:19), koja je rasla do +12 (14:26). Uvođenjem mladog Petra Gruje, a potom i Frane Milolože domaća je momčad zaigrala puno bolje, a kada se otvorilo i Borni Dramaliji u napadačkom dijelu, za ekipu Jazina nije bilo spasa. Već do odlaska na predah prednost domaćih je iznosila +8 (52:44).

Treću dionicu gosti otvaraju bolje te serijom 6:0 dolaze na samo -2 (52:50). Bilo je to najbliže čemu su se približili, jer do kraja četvrtine razigrana domaća momčad imala je +18 (82:64), da bi tijekom posljednjih deset minuta ta razlika narasla i preko dvadeset poena viša.

Prvi strijelac Gorice bio je Borna Dramalija s 26 poena, dok je kod Jazina Arbanasa prvi strijelac bio Gvido Guštin sa 16 koševa. Zanimljivo je da je junior Zadra Luka Bičič odigrao drugu utakmicu u dva dana, nakon što je dan ranije nastupio za seniore kod Dubrave. U ovoj utakmici imao je solidan učinak od 10 poena i 6 asistencija, a dvocifreni su bili i Alexandar Božiković te Toni Josipović s po 12 poena. STATISTIKA UTAKMICE

IZJAVE AKTERA

Tablice omogućuje Sofascore

U sljedećem kolu 27. ožujka u 19 sati igra se gradski derbi između Jazina i Puntamike.