07 stu 2025
Niko Nevešćanin: “U Zadru želim pokazati najbolje što mogu”
Foto: Martin Rulsch
Gimnastika

Niko Nevešćanin: “U Zadru želim pokazati najbolje što mogu”

Mladi zadarski gimnastičar Niko Nevešćanin, koji je nedavno izborio nastup na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Manili, sada je potpuno usredotočen na Balkansko prvenstvo u Zadru, koje će se održati od 2. do 6. studenoga. Ovo natjecanje, jedno od najvećih gimnastičkih događanja ikad održanih u Zadru, bit će mu ujedno i posljednja provjera uoči svjetskog prvenstva.

– Balkanske igre su mi jako važne. Natječem se kod kuće, u svom gradu, i želim pokazati najbolju gimnastiku. Dolazit će obitelj, prijatelji i svi koji me podržavaju, to mi daje dodatnu snagu i motivaciju – kaže Niko.

U dvorani na Višnjiku trenira svakodnevno uz ruskog trenera Mihaila Pančenka, a pripreme su, kako kaže, u najzahtjevnijoj fazi.

– Sad je najteži dio priprema. Puno se radi na detaljima, ponavljanjima i ispravljanju svake sitnice. Nije lako, ali znamo da će se trud isplatiti.

Na Balkanskom prvenstvu u Zadru nastupit će više od 120 gimnastičara i gimnastičarki iz cijele regije, u tri kategorije — predkadeti, kadeti i juniori. Za Niku će to biti idealna prilika da provjeri formu i osjeti natjecateljsku atmosferu prije odlaska na svjetsku scenu.

– Bit će to prava generalna proba za Manilu. Dat ću sve od sebe da publika uživa, a da ja pokažem sav rad koji stojim iza svake vježbe – poručuje Niko.