20 sij 2025
JUDO KLUB ZADAR Najbolji natjecatelj do 12 godina je Max Marković
Foto: Judo klub Zadar
Borilački

JUDO KLUB ZADAR Najbolji natjecatelj do 12 godina je Max Marković

U Jastrebarskom je održan 23. Međunarodni judo turnir Jaska 2024. na kojem je nastupilo 392 natjecatelja iz 28 klubova. U sportskoj dvorani OŠ Ljubo Babić natjecalo se u uzrastima mlađih dječaka i mlađih djevojčica, dječaka i djevojčica u uzrastu mlađih kadeta i kadetkinja.

Judo klub Zadar je nastupio s 25 natjecatelja koji su u ekipnom redoslijedu zauzeli peto mjesto s tri zlatne, jednako toliko srebrnih te sedam brončanih medalja.

U kategoriji dječaka i djevojčica do 12 godina zlatno odličje osvojili su Max Marković, Antonio Kardum i Rita Kurtin, Adrian Burmeta se okitio srebrnom medaljom dok su bronce osvojili Greta Klarin, Maša Grgas, Tomislav Paleka, Juraj Pavlović i Ivan Zanki. Max Marković je proglašen najboljim natjecateljem turnira u uzrastu do 12 godina.

Kod dječaka i djevojčica do 14 godina, Mario Mrkić i Lucija Dragičević su osvojili srebrna, a Patrik Parić i Tia Perinčić brončana odličja. Za JK Zadar još su nastupili: Tino Hromin, Filip Mažer, Armin Bračkovića, Maro Mičić, Lucian Bedić, Borna Bilosnić, Niko Marin, Roko Zidar Basioli, Toma Mažer, Mislav Stručić, Josip Nekić i Petra Vujasin.