28 lis 2024
WABA LIGA Visok poraz Plusica u Celju
Košarka

Košarkašice Zadar Plusa doživjele su očekivani poraz na gostovanju kod ponajbolje momčadi WABA lige, Cinkarne Celje. Slovenski prvak slavio je s uvjerljivih 113:63 u utakmici koja do poluvremena i nije izgledala baš tako loše za zadarsku ekipu.

Na odmor se otišlo s vodstvom domaćih od 15 razlike (48:33), s tim da je malo prije odlaska u svlačionice još uvijek bilo pristojnih osam (41:33). U nastavku, međutim, potpuna dominacija Celja, koje je sa 65 postignutih poena odjurilo na velikih +50.

Plusice su igrale bez Amerikanke Ashley Austin, a najefikasnije su bile Asiah Dingle sa 21 košem te Sara Herceg i Katarina Trehub sa po 10. STATISTIKA UTAKMICE

Ekipa igračice-trenerice Davorke Balić trenutačno je na omjeru 2-2, a u sljedećem kolu, koje je na rasporedu za mjesec dana, u Jazinama dočekuje neporaženi bugarski Beroe. Prije toga igra i tri utakmice domaćeg prvenstva, ovaj vikend u Puli, zatim kod kuće protiv Novog Zagreba pa u Požegi.