28 lis 2024
VELIKA POBJEDA Zadar Plus u Jazinama bolji od prvaka BiH
Košarka

U 3. kolu regionalne WABA lige košarkašice Zadar Plusa ostvarile su veliku pobjedu na domaćem terenu protiv prvaka BiH, Orlova iz Banja Luke rezultatom 72:59 (17:19, 16:18, 22:10, 17:12). Plusice su nadoknadile minus od četiri poena na poluvremenu i boljom igrom u nastavku došle do zaslužene pobjede, druge u ovome natjecanju.

Ključna je bila treća četvrtina u kojoj je zadarska ekipa kod zaostatka 42:45 serijom od tri uzastopne trice preokrenula i u posljednju četvrtinu ponijela osam poena prednosti, 55:47. U završnoj dionici su gošće još kratko parirale, ali nisu uspjele ozbiljnije zaprijetiti.

Odlično je odigrala četvorka Katarina Trehub (16p, 13sk), Asiah Dingle (16p, 5as), Ashley Austin (15p, 5sk, 5as) i Natalija Spaić (13p, 6sk, 4as), dok su po šest poena pridodale Sara Herceg i Tavy Diggs. STATISTIKA UTAKMICE

Plusice su sada u WABA ligi na omjeru 2-1, a u sljedećem kolu gostuju kod najbolje momčadi lige, Cinkarne Celje. Prije toga ove subote u domaćem prvenstvu dočekuju Šibenik.