24 srp 2024
HRVATSKA NIJE USPJELA Grčka bez većih problema izborila Olimpijske igre
Domaća košarka

Hrvatska košarkaška reprezentacija nije se uspjela plasirati na Olimpijske igre u Parizu. U finalu kvalifikacijskog turnira u Pireju izabranici Josipa Sesara poraženi su od domaćina Grčke rezultatom 69:80.

Nakon izjednačene prve četvrtine (22:22), Grci su se u završnici druge malo odvojili i na veliki odmor otišli sa +6, 39:45. Krajem treće domaći bježe i na dvoznamenkastu razliku te u posljednju dionicu ulaze sa +13, 53:66. U završnih 10 minuta Hrvatska se više nije vraćala na jednoznamenkasti zaostatak i grčko slavlje moglo je početi već i prije posljednjeg zvuka sirene.

Giannis Antetokounmpo predvodio je pobjednički sastav sa 23 koša i osam skokova, Georgios Papagiannis pridodao je 19 poena, a Nick Calathes 14 poena uz 11 asistencija. Najefikasniji u hrvatskim redovima bio je Ivica Zubac sa 19 koševa i 12 skokova, Mario Hezonja i Mateo Drežnjak zabili su po 15, a Dario Šarić 14 uz 12 skokova. STATISTIKA UTAKMICE

Hrvatsku košarku na Olimpijskim igrama u Parizu predstavljat će nekadašnji trener Košarkaškog kluba Zadar Aleksandar Petrović, čiji je Brazil u finalu kvalifikacijskog turnira u Rigi uvjerljivo pobijedio domaćina Latviju.