28 svi 2024
ZADAR NA KORAK DO FINALA U prvoj utakmici polufinala Jusupova momčad lako nadigrala Sesarovu
KK Zadar

U prvoj utakmici polufinala doigravanja prvenstva Hrvatske košarkaši Zadra večeras su u Dvorani Krešimira Ćosića pobijedili Dinamo rezultatom 83:68 (18:21, 26:17, 17:10, 22:20) i tako poveli s 1-0 u seriji koja se igra na dvije dobivene.

Zagrepčani su kako tako parirali Zadranima u prvom poluvremenu, ali nisu iskoristili dobar početak susreta i vodstvo 5:14 da ozbiljnije zaprijete. Dapače, Zadar se brzo vratio serijom 11-0, a na poluvrijeme je otišao sa +6, 44:38.

Treću četvrtinu bijeli su otvorili serijom 8-0 za bijeg na +14, 52:38 i tako u relativno ranoj fazi usmjerili utakmicu u željenom pravcu. Gosti su previše griješili, kako u napadu, tako i u građenju obrambenog skoka, a ni šuterski nisu imali večer kakva je potrebna da se zaprijeti prvaku i glavnom favoritu za obranu naslova.

Najefikasniji u zadarskim redovima bio je Dario Drežnjak sa 23 poena, Luka Božić je postigao 21 uz po sedam skokova i asistencija, a ključnu ulogu u prvom poluvremenu imao je Juan Davis, koji je susret završio sa 12 poena i sedam skokova, od čega četiri napadačka. STATISTIKA UTAKMICE

Druga utakmica na rasporedu je u četvrtak u 20 sati u Zagrebu.