27 srp 2024
VK ZADAR Gol razlike prednosti uoči uzvrata u Korčuli!
Vaterpolo

U prvoj od dvije utakmice za sedmo mjesto u Prvenstvu Hrvatske vaterpolisti Zadra 1952 porazili su na Višnjiku korčulanski KPK rezultatom 13:12.

U dosta izjednačenom susretu, Zadrani su češće bili u vodstvu, a nerijetko s dva gola prednosti (5:3, 6:4, 7:5 i 11:9). Potonji navedeni rezultat odnosno prednost, Zadrani su imali tri i pol minute prije kraja treće četvrtine, ali tu dionicu svejedno su dobili gosti.

Naime, u zadnje dvije i pol minute ili točnije samo dvije minute, Vlaho Pavlić je s tri uzastopna gola (peterac, kontra i pozicijski napad) preokrenuo rezultat od 11:9 za Zadrane u 12:11 za goste iz Korčule.

U završnici četvrte dionice, Zadar 1952 je golovima Roka Jurišića i Domagoja Butića ipak došao do pobjede 13:12.

Slavko Ćalić bio je najučinkovitiji u redovima Zadra s 4 pogotka, 3 je dodao Domagoj Butić, 2 Marin Jovančević a 1 su postigli Ante Donđivić, Roko Jurišić, Petar Eškinja i Roko Bašić.

Uzvratna utakmica na rasporedu je u ponedjeljak u Korčuli.

Podsjetimo, u nadmetanju za 7. mjesto u Prvenstvu Hrvatske, igraju se ukupno samo dvije utakmice, te je bitna gol-razlika.