18 svi 2024
POLUZAVRŠNICA PH ZA JUNIORE Zadar prešao stotku za 29 minuta, Diadora razbila Šibenku
Košarka

Danas su započela četiri poluzavršna turnira prvenstva Hrvatske za juniore. Na dvama koji se igraju u Zagrebu nastupaju i dva zadarska predstavnika, KK Zadar i KK Diadora i oboje su natjecanje otvorili uvjerljivim pobjedama.

Juniori Diadore na otvaranju turnira, kojemu je domaćin Cedevita Junior, deklasirali su vršnjake iz Šibenke s velikih 35 razlike, 98:63 (25:17, 21:12, 27:16, 25:18). Fantastičnu utakmicu odigrao je Ante Madunić, koji je postigao 30 poena uz 12 skokova. Domagoj Batur pridodao je 20 koševa i osam skokova, a Stipe Ivanković 16 koševa i osam asistencija. STATISTIKA UTAKMICE

Sutra od 16:15 Diadora igra protiv Međimurja, koje je danas poraženo od Cedevite s visokih 51:108.

Rijetko viđen pothvat ostvarili su juniori Zadra na otvaranju turnira, kojemu je domaćin KK Bosco. Momčad Roka Jurline nadigrala je Virku iz Virovitice rezultatom 137:60 (42:12, 29:9, 32:23, 34:15). Pritom su Zadrani granicu od 100 poena prešli već u 29. minuti utakmice, kada su poveli 101:44. U strijelce se upisalo svih 12 igrača, a najefikasniji su bili Andro Mirčeta i Šimun Lončar sa po 17 poena, Toni Torbarina sa 16 te Josip Badrak sa 15. STATISTIKA UTAKMICE

Sutra od 13:30 Zadar igra protiv Dinama, koji je danas poražen od Bosca sa 86:94.