27 srp 2024
1. HRL JUG Zadrani uvjerljivo poraženi u Župi dubrovačkoj
Rukomet

Novi poraz, četvrti u posljednjih pet kola, doživjeli su rukometaši Zadra 1954. U 21. kolu 1. HRL jug Zadrani su visoko poraženi na gostovanju kod Ardiaeia u Župi dubrovačkoj rezultatom 30:21.

Bila je to utakmica za zaborav za momčad Nina Jeraka, koja je od početnih 3:0 stalno bila u zaostatku, ali se još nekako držala do početka drugog poluvremena, kada je na semaforu svijetlilo 16:14. Međutim, uslijedila je crna rupa od preko 13 minuta bez postignutog pogotka, tijekom koje su domaći pobjegli na 23:14 i riješili pitanje pobjednika.

Prvo ime susreta bio je domaći vratar Luka Morović sa 20 obrana te igrač Hrvoje Hladilo s osam golova, dok su u zadarskim redovima po četiri zabili Lovre Korljan i Tiziano Merhar, a tri Dino Bukva. ZAPISNIK UTAKMICE

Zadar je tako ostao na četvrtom mjestu sa 26 bodova iza Buzeta (30), Umaga (31) i Zameta (38), koji je još ranije osigurao promociju u Premijer ligu.

Posljednje kolo na rasporedu je 4. svibnja, kada Zadrani u Mocirama dočekuju Buzet.