18 svi 2024
JEDINSTVENA KADETSKA LIGA Zadar u Jazinama srušio Cibonu i zgrabio “jedinicu”
Košarka

U 15. kolu Jedinstvene kadetske lige mladi košarkaši Zadra večeras su u Jazinama pobijedili Cibonu rezultatom 89:71 (18:21, 33:18, 22:21, 16:11). Momčad Marka Trninića tako je potvrdila plasman na završni turnir, u kojega sada ima priliku ući i s prve pozicije na koju je večeras samostalno zasjela.

Cibona je bolje otvorila susret i povela 12:21, ali se Zadrani do kraja prve dionice vraćaju u igru (18:21), a onda u drugoj ubacuju u višu brzinu i do poluvremena bježe na +12, 51:39.

U nastavku su gosti uspjeli sa -14 (53:39) doći na -2 (55:53), no Luka Bičić, Toni Josipović i Karlo Gobin ponovno odvode domaće na dvocifrenu razliku, koju su do kraja bez problema sačuvali.

Ponovno je izvanredan bio Bičić, završivši susret sa 30 poena, 10 skokova i osam asistencija. Odlično je odigrao i Gobin, autor 19 poena (trica 4/5), dok je Josipović postigao 11. STATISTIKA UTAKMICE

Tri kola prije kraja ligaškog dijela natjecanja Zadar ima omjer 13-2, Cibona 12-3, Medveščak 11-4, Cedevita 10-5, a KA Mrav 9-5. U sljedećem kolu Zadrani gostuju kod posljednjeplasiranog Kvarnera.