07 srp 2024
VELIKI USPJEH Mlađi juniori VK Zadar izborili završnicu PH i borbu za medalje!
Vaterpolo

Mlađi juniori VK Zadar 1952 izborili su plasman na Final four i borbu za medalje na Prvenstvu Hrvatske. Ključna dva dvoboja igrači Ive Radetića igrali su na svom bazenu protiv Juga i Jadrana.

Protiv Juga su izgubili nakon peteraca 14:15 dok su dan kasnije nadigrali splitski Jadran 13:11 te su time osigurali odlazak na završnicu. Do pobjede ih je predvodio Juraj Barani s 4 pogotka, 3 je dao Donat Lipovac, 2 su postigli Toni Galušić, Ivo Radetić i Venci Antić.

– Svaka čast dečkima, pokazali su karakter i kvalitetu kada su najviše trebali. Ovo je novi veliki uspjeh našeg kluba i jako smo ponosni radi toga – istaknuo je trener Ivo Radetić.

Prvo mjesto uvjerljivo je osvojio Medveščak sa svih osamnaest pobjeda, druga je zagrebačka Mladost, treći splitski Jadran i četvrti Zadar.

Završnica će se igrati po svemu sudeći Zagrebu od 10. do 12. svibnja. Parovi polufinala su Medveščak – Zadar te Mladost – Jadran.

Prošle godine, mlađi juniori VK Zadar bili su drugi u državi dok su na Kupu Hrvatske osvojili brončanu medalju.