23 svi 2024
GARD PRVAKA Zadar gubio 15 razlike pa lakoćom pregazio Split
KK Zadar

U 32. kolu prvenstva Hrvatske košarkaši Zadra večeras su u Dvorani Krešimira Ćosića pobijedili Split rezultatom 93:74 (15:20, 16:23, 31:18, 31:13). Momčad Danijela Jusupa tako je i teoretski osigurala prvo mjesto i prednost domaćeg terena u doigravanju. A s obzirom na to kako je danas otresla glavnog konkurenta, zadarski navijači imaju se puno pravo nadati obrani titule prvaka.

Egal na otvaranju potrajao je do pred kraj prve četvrtine, kada se Split počeo odvajati. Tako je u 12. minuti prvi put pobjegao na dvocifrenu razliku 17:27. Zadarska reakcija bila je kratka pa su gosti novim dvjema tricama otišli na +12 i tu su razliku održali do poluvremena, 31:43. Prethodno je najveća splitska prednost iznosila i 15 poena (28:43), ali je Lakićeva trica naznačila zadarski povratak u drugom poluvremenu.

U nastavku je uslijedilo furioznih šest i pol minuta Zadra, tijekom kojih je napravio seriju od čak 27-6 i potpuno preokrenuo susret u svoju korist. Otvorili su Davis i Lakić tricama, nastavili Ramljak i Božić, nadovezali se Mazalin i Drežnjak pa opet kapetan za +9, 58:49. Splićani su bili posve nestali s terena, ali su ih vratili Perković i Perkušić tricama pa su se uoči posljednjih 10 minuta igre ipak uspjeli dokopati egala, 62:61.

Sullivan je na početku četvrte četvrtine zabio za splitsko vodstvo 62:63, ali su Božić i Mazalin vrlo brzo ponovno trasirali utakmicu u zadarskom smjeru. U 34. minuti rezultat je bio 72:65, a onda je uslijedio Arijan Lakić show – četiri uzastopne trice za 84:65 i kraj priče.

Najefikasniji u zadarskim redovima bio je upravo Lakić sa 19 koševa, Luka Božić i Marko Ramljak zabili su po 17, a Juan Davis i Lovro Mazalin po 14. Prvo ime Splita bio je Shannon Shorter sa 21 poenom. STATISTIKA UTAKMICE

Posljednje kolo ligaškog dijela natjecanja na rasporedu je u subotu, 27. travnja, kada Zadar na Višnjiku dočekuje posljednjeplasirani Bosco, nakon čega kreće doigravanje za prvaka.