19 svi 2024
POTVRDA STARTNE JEDINICE Zadrani lako protiv Ciboninog dječjeg vrtića
KK Zadar

U 31. kolu prvenstva Hrvatske košarkaši Zadra večeras su u Zagrebu pobijedili Cibonu rezultatom 70:92 (8:21, 22:16, 15:35, 25:20). Osim informacije o samom rezultatu, sve što se treba znati o ovoj utakmici, koja je nekoć bila najveći derbi hrvatske košarke, može se iščitati iz samog sastava zagrebačke momčadi.

A tamo su se među 10 igrača našla tek dva seniora, Ivan Perasović i njegov imenjak Majcunić, a nijedan od preostale osmorice nije stariji od 18 godina. U takvim okolnostima od početka je bilo samo pitanje s kolikom će razlikom u zadarsku korist utakmica završiti.

Uspjeli su se domaći čak vratiti, nakon što je Zadar otvorio sa +20 (12:32) te na poluvrijeme otići sa samo -7 (30:37), ali u nastavku je Jusupova momčad opet ubacila u višu brzinu i treću četvrtinu dobila s okruglih 20 razlike.

Prvo ime utakmice bio je Patrik Jambrović sa 20 poena, Petar Vujačić zabio je 14, Dario Drežnjak 12, a Krševan Klarica i Adem Mekić po 11. Cibonu je, pak, predvodio Ivan Perasović sa 31 košem. STATISTIKA UTAKMICE

Ono što je za Zadar najvažnije jest da je Danijel Jusup uspio u potpunosti poštedjeti Luku Božića, Marka Ramljaka i Karla Žganeca i doći do pobjede kojom je praktički zakapario prednost domaćeg terena u doigravanju. Jer sve i da izgubi od Splita na domaćem terenu u sljedećem kolu, u posljednjem mu na Višnjik stiže fenjeraš Bosco.

No, prije toga, na rasporedu je druga utakmica četvrtfinala doigravanja ABA lige protiv Budućnosti u petak od 19 sati u Dvorani Krešimira Ćosića.