19 svi 2024
TRI OD TRI Borna Jurela i zeleno društvo slomili Maksimir
Domaća košarka

U 3. kolu Lige za popunu Prve lige košarkaši Opus Puntamike ostvarili su i treću pobjedu. Momčad Jakova Vladovića je, nakon Podravca i Đakova, svladala i Maksimir te ostala sama na vrhu ljestvice.

Puntamičani su u Dvorani 3 ŠC Višnjik slavili rezultatom 81:66 (32:15, 16:22, 12:17, 21:12), kontroliravši utakmicu praktički od samoga početka. Ipak, unatoč sjajnom otvaranju i čak +17 na kraju prve četvrtine, nije baš sve teklo kao po loju. Gosti su devet minuta prije kraja bili na samo -3 (60:57), no onda je Borna Jurela pouvkao “zelene” ponovno prema dvocifrenoj razlici, koju Zagrepčani više nisu mogli dostići.

Jurela je susret završio sa 22 poena, devet skokova i šest asistencija, Toni Torbarina pridodao je 18 poena uz sedam skokova i šest asistencija, Roko Zdrilić 17 koševa, a Marko Prskalo 14 uz 11 skokova. Goste je predvodio Zadranin Benjamin Bučaj s 18 poena i 16 skokova. STATISTIKA UTAKMICE

Nakon tri kola Puntamičani su jedina momčad sa stopostotnim učinkom, a u sljedećem kolu gostuju kod Pule, čime će zaključiti prvi krug natjecanja.