18 svi 2024
MEĐUNARODNI VETERANSKI KOŠARKAŠKI TURNIR Slavlje Jazina u kategoriji 40+
Košarka

U dvoranama ŠC Višnjik odigran je međunarodni veteranski košarkaški turnir Zadar 2024., koji je organizirao KK Voštarnica, a nastupila su 23 sastava.

U kategoriji 40+ Jazine su u finalu s 58:47 pobijedile Staru pumpu iz Ljubljane. Treće mjesto osvojila je Budva, nakon što je u dvoboju za broncu s 42:35 bila bolja od Mladosti iz Zagreba. Peti je završio Višnjik, a šesta je bila momčad Basket ZD.

Kad je riječ o kategoriji 45+ MORH je u dvoboju koji je odlučio o prvom mjestu s 55:52 svladao Puntamiku. Treće je Skoplje, a četvrti su završili Proteini.

Šest momčadi nastupilo je u kategoriji 50+, a prvo mjesto pripalo je Kosovu nakon minimalne (59:58) pobjede protiv drugoplasirane Voštarnice. Slijede Zmaji, Drink & Play, Centar Lug i Otok Ugljan.

U najstarijoj, 55+ kategoriji najbolji je bio sastav Mala snaga ZD, drugi je završio Mostar, treći Biograd, a četvrti Beograd. Natjecale su se i tri ženske ekipe, od kojih je United Slo bio najbolji, Zadar je zauzeo drugo, a Rožice treće mjesto.