18 svi 2024
PARTIZAN DOMINANTAN Zadar u Beogradu na -39
KK Zadar

U posljednjem kolu ABA lige košarkaši Zadra večeras su u Beogradu uvjerljivo poraženi od Partizana rezultatom 113:74 (20:11, 35:30, 24:18, 34:15). Sastav Željka Obradovića tako se revanširao onome Danijela Jusupa za poraz u prvom dijelu sezone na Višnjiku, kada su Zadrani slavili s 84:68.

Partizan je od početka kontrolirao susret, a Zadar se u igri držao do 14. minute, kada je na semaforu svijetlilo 28:24. Tada domaći rade seriju 13-0 za bijeg na 41:24 i tu je priči praktički bio kraj. Na poluvrijeme se otišlo s 14 razlike, što je odmah na početku nastavka smanjeno na 12, a onda su Beograđani u nekoliko minuta odjurili preko 20 i do kraja je bilo samo pitanje s koliko će razlike utakmica završiti.

Šestoricu dvocifrenih u pobjedničkim redovima predvodio je Aleksa Avramović s 18 koševa i osam asistencija, dok su kod Zadra najefikasniji bili Dario Drežnjak i Karlo Žganec sa po 15 poena te Lovro Mazalin sa 14. Luka Božić je za 40 minuta zabio 10 poena uz isto toliko asistencija. STATISTIKA UTAKMICE

Zadar ligaški dio natjecanja završava na šestom mjestu s omjerom 14-12, drugim najboljim od prelaska u novu dvoranu, a u četvrtfinalu doigravanja igrat će protiv Budućnosti. Ostali parovi su Crvena zvezda – Studentski centar, Partizan – Igokea i Mega – Cedevita Olimpija.