07 srp 2024
ZADAR LAKO KROZ BALDEKIN Drežnjak, Davis i društvo zabili 15 trica
KK Zadar

U 27. kolu prvenstva Hrvatske košarkaši Zadra slavili su večeras na gostovanju kod Šibenke rezultatom 65:83 (14:19, 13:18, 16:23, 22:23). Momčad Danijela Jusupa tako je na vrhu ljestvice zadržala korak ispred Splita šest kola prije kraja ligaškog dijela natjecanja.

Šibenka je nešto bolje otvorila susret i povela 7:2, ali je Davis dvjema tricama okrenuo vodstvo na zadarsku stranu, 9:10. Tricu je malo kasnije ubacio i šibenski Amerikanac Foreman (14:10), no Zadrani su prvu četvrtinu zaključili serijom 9-0 (dvije trice Drežnjaka) za +5, 14:19.

Božić i Drežnjak odveli su goste početkom druge dionice prvi put i na dvocifrenu razliku (14:24). Domaći su još neko vrijeme pokušavali pružati otpor, ali je Zadar novim dvjema tricama Davisa i jednom Žganeca do poluvremena sačuvao +10, 27:37.

U nastavku su Šibenčani samo u jednom trenutku prišli na jednoznamenkasti zaostatak (36:44), ali Zadrani su tada napravili seriju 9-0 i definitivno prelomili susret. Sve do kraja bila je čista formalnost.

Najefikasniji u zadarskim redovima bio je Dario Drežnjak sa 19 poena, po 14 su postigli Juan Davis i Karlo Žganec, a 10 Lovro Mazalin. Marko Ramljak i Luka Božić igrali su po 36 minuta, prvi je postigao devet poena uz 10 skokova i tri asistencije, a drugi pet poena uz devet skokova i 10 asistencija. STATISTIKA UTAKMICE