04 srp 2024
2. ŽNL ZADARSKA Raštane petardom preuzele vrh, Stipe Marinović odlučio derbi
Domaći nogomet

Trinaesto kolo 2. ŽNL donijelo je promjenu na vrhu ljestvice. S obzirom da je Sv. Mihovil u ovom kolu bio slobodan, Raštane su uvjerljivom domaćom pobjedom protiv Podgradine izbile na prvo mjesto.

Mrežu gostiju na igralištu Tihomir Mitrović načeo je Krešimir Novoselović u 20. minuti, a do poluvremena su poentirali još Filip Erlić (35′) i Nikola Katuša (45′). U nastavku Ivan Rodić (61′) smanjuje na 3:1, ali Toni Katuša s dva gola u 76. i 79. minuti postavlja konačnih 5:1.

NOŠK je remizirao s Arbanasima 2:2 (Ante Dujmović 33′, Bruno Baždarić 40′; Lovre Krnčević 20′, 67′), dok je Debeljak slavio u lokalnom derbiju kod Vrčeva s 0:1 golom Stipe Marinovića u 72.

Poredak: Raštane 26, Sv. Mihovil 24, NOŠK 18, Podgradina 16, Debeljak 10, Arbanasi 8, Vrčevo 7.

Na vrhu ljestvice strijelaca sada su izjednačeni Lovre Krnčević iz Arbanasa i Krešimir Novoselović iz Raštana sa po 11 golova.