27 srp 2024
RUKOMETNA RAPSODIJA Hrvatska razbila Njemačku i čekirala vizu za Olimpijske igre
Rukomet

U 2. kolu kvalifikacija za Olimpijske igre hrvatska rukometna reprezentacija u Hannoveru je pobijedila Njemačku rezultatom 33:30 (16:10) i tako došla na samo koračić do toliko željenog plasman u Pariz.

S Olimpijskih igara sada je može izbaciti jedino luda kombinacija koja bi podrazumijevala pobjede Alžira protiv Austrije večeras i Hrvatske sutra, no to je doista u sferi sportske znanstvene fantastike.

Nakon uvjerljive pobjede protiv Austrije u prvom kolu, izabranici Dagura Sigurdssona odigrali su još jednu fantastičnu utakmicu i potpuno nadigrali domaćina turnira.

Hrvatska je povela 4:0, na poluvrijeme otišla sa 16:10 i u nastavku je potpuno kontrolirala utakmicu. Nijemci su desetak minuta prije kraja u nekoliko navrata prišli na -2, ali bliže od toga nisu mogli.

Prvo ime hrvatske reprezentacije bio je Ivan Martinović s osam golova, po pet su zabili kapetan Domagoj Duvnjak i Mario Šoštarić, četiri Marin Jelinić, a važan doprinos ponovno je dao i Zadranin Luka Lovre Klarica sa dva pogotka.