26 velj 2024
ZADAR SRUŠIO MEGU Teška, ali velika pobjeda Jusupove momčadi za peto mjesto ABA lige
KK Zadar

U 19. kolu ABA lige košarkaši Zadra večeras su u Dvorani Krešimira Ćosića pobijedili Megu rezultatom 74:71 (17:17, 23:14, 16:21, 18:19). Za momčad Danijela Jusupa to je 11. ovosezonska pobjeda u regionalnom natjecanju, kojom su skočili na peto mjesto ljestvice s omjerom 11-8, koliko ima i Igokea.

Nakon zaostatka od pet poena u nekoliko navrata na otvaranju utakmice, Zadrani su do kraja prve četvrtine uspjeli izjednačiti na 17:17. U drugoj dionici potom preuzimaju kontrolu nad utakmicom i u 17. minuti dolaze do najvećih +11, 34:23.

Ista je razlika na semaforu stajala i početkom drugog poluvremena, 42:31, ali Mega brzo uspijeva prepoloviti zaostatak i uoči posljednjih deset minuta igre zadržati priključak, 56:52. Početkom završne dionice gosti su uspjeli i izjednačiti na 56:56, ali uslijedila je nova serija Zadra.

Lakić, Božić, Žganec i Ramljak napravili su 8:0 za novi zadarski bijeg na +8, 64:56, kada je na semaforu ostalo manje od sedam minuta. Ista je razlika bila i malo kasnije, nakon novog koša Ramljaka (66:58), ali onda dolazi do crne rupe u igri Jusupove momčadi.

Nikako više Zadrani nisu uspijevali doći do koša, a Đurišić sa dva i Miljenović sa pet poena vratili su Megu u život, na 66:65 u 37. minuti. Muke po poentiranju nastavile su se na obe strane, a prekinute su tek u posljednjoj minuti kada se ušlo u penal završnicu.

Drežnjak je zabio oba, a Jelavić jedno baš kao i Božić za 69:66. Na drugoj strani je Miljenović brzo i lako poentirao vrativši Megu na -1, 69:68. Jusup je 21 sekundu prije kraja pozvao time-out. Ponovno se Drežnjak našao na liniji, ali je ovoga puta zabio samo jedno za 70:68. Sada je Marko Barać pozvao je time-out i 15 sekundi prije kraja nacrtao akciju svoje momčadi.

Ona je, međutim, završila zadarskim prekršajem, a Ilyasoglu je šest sekundi prije kraja zabio prvo pa promašio drugo bacanje. Loptu je kao Hulk zgrabio Božić i mirne ruke stavio penale za +3, 72:69. Ostalo je na semaforu još dovoljno vremena (4,4 sekunde) gostima za šut za produžetak, ali otvorila im se situacija pod košem pa je Jelavić brzo zabio za 72:71.

Opet je na crtu stao Božić 2,6 sekundi prije kraja i hladno ubacio oba za 74:71. Miljenović je sa svoje polovice pokušao zabiti za produžetak, ali nije bio ni blizu i bodovi su ostali u Zadru.

MVP je susret završio sa 20 poena, 10 skokova i sedam asistencija, Karlo Žganec je pridodao 16 poena, a Lovro Mazalin 10. Goste su predvodili Nikola Đurišić sa 17 poena i Stefan Miljenović sa 14. STATISTIKA UTAKMICE