24 velj 2024
POLUZAVRŠNICA PRVENSTVA HRVATSKE Duje Srzić sa 6 golova povukao Zadar do slavlja protiv ZKP-a
Vaterpolo

Pobjedom su poluzavršnicu PH koja se igra na Višnjiku otvorili kadeti VK Zadar 1952. Igrači Ive Radetića na otvaranju turnira nadigrali su zagrebački ZPK-a rezultatom  13:9.

ZPK-a je bolje krenuo u susret te je nakon prve četvrtine imao prednost 2:4. Probudili su se domaćini te su golom Duje Srzića iz peterca pred sam kraj prvog djela poveli 7:6 na isteku poluvremena.

U trećem periodu Zadar je bio još bolji, dobio ga je 4:1 za vodstvo 11:7 uoči zadnje četvrtine. Sačuvali su tu prednost za u konačici slavlje s ranije spomenutih 13:9.

Upravo ranije spomenuti Duje Srzić bio je prvo ime dvoboja sa 6 golova, 3 je dao Frane Markulin, 2 Noa Jureško dok su jednom strijelci bili Mario Puljiz i Bartol Denković Kraljev.

U subotu Zadar igra protiv Primorja i Medveščaka.