18 svi 2024
PLIVAČKI KLUB ZADAR Zlatni Filip Župan i brončana Zrna Šijaković na zagrebačkom “Medi”
Plivanje

Plivački klub Medveščak organizirao je 12. plivačko natjecanje „Medo“ u Zagrebu na bazenu Jelkovec. U jakoj konkurenciji najboljih kadeta od 300 plivača i plivačica iz 19 klubova, dobru formu i izvrsne rezultate prije regionalnog i kadetskog prvenstva Hrvatske, pokazala je i ekipa „Zadra“ nastupom u prvom dijelu natjecanja.

Osim novih normi i najboljih rezultata, osvojena su i tri odličja. Kadet Filip Župan je u kategoriji A osvojio dvije zlatne medalje u disciplinama 400m slobodno (4:37.81) i 50m slobodno (26.41) te u istima otplivao svoja najbolja vremena.

Zrna Šijaković je osvojila kadetsku broncu u disciplini 400m slobodno (4:58.69) te otplivala najveći broj bodova za Pk Zadar (464 boda). Na 50m slobodno (30.08) je zauzela 4. mjesto u kategoriji A te otplivala svoje najbolje vrijeme.

Odličan nastup bilježi i Mareta Mikulić koja je na 400m slobodno (5:24.28) zauzela 9. mjesto te otplivala svoje najbolje vrijeme. Na 100m leđno (1:18.68), zauzela je 6. mjesto u kategoriji A.

U kategoriji B, najuspješnija je bila Tonka Plavčić koja je zauzela 4. mjesto na 50m slobodno (30.27) i 6. mjesto u disciplini 400m slobodno (5:06.29) te otplivala svoja najbolja vremena.

Ekipu kadeta je na natjecanju pratio trener Željko Olujić. Svi plivači su popravili svoje osobne rezultate, a to je ujedno i garancija za dobro plivanje na predstojećem Regionalnom natjecanju za kadete i mlađe kadete u Šibeniku, nakon čega se najbolji kadeti Zadra nastavljaju pripremati za kadetsko prvenstvo Hrvatske koje če se održati na domaćem terenu, u Zadru na bazenu Višnjik.