24 velj 2024
POBJEDOM OTVORILI GODINU Cedevita – Zadar 97:101
KK Zadar

U 19. kolu košarkaškog prvenstva Hrvatske Zadar je večeras u Zagrebu pobijedio Cedevitu Junior rezultatom 97:101 (24:25, 26:25, 24:27, 23:24). Momčad Danijela Jusupa pobjednički je krenula u novoj kalendarskoj godini te ostaje na čelu poretka kao jedina momčad sa samo jednim porazom.

Zadar je u Zagreb stigao bez ozlijeđenog kapetana Marka Ramljaka, a njegovo mjesto u početnoj postavi zauzeo je Patrik Jambrović. Zadar je poveo 3:8, ali je minuta odmora domaćih urodila je plodom te su se iz nekoliko dobrih obrana i brzih kontri vratili na 10:10. Krenula je domaćine i trica, pogodili su čak šest od prvih osam pokušaja, no Zadar je strpljivijom igrom i uz dobar napadački učinak Jambrovića (9 p) ipak prvu četvrtinu zaključio s vodstvom 24:25.

U sličnom ritmu nastavljena je i druga dionica pa se na poluvrijeme otišlo s izjednačenim rezultatom 50:50. Mučio se Zadar i u trećoj četvrtini, s tom razlikom da se “probudio” Božić. Nakon poena uz dodatno slobodno bacanje ubacio je tri trice, došao do brojke od 20 poena i donio Zadru vodstvo 67:73. Uoči posljednjih deset minuta igre na semaforu je svijetlilo 74:77.

Cedevita Junior uspjela se držati u igri sve do same završnice. Dvije minute prije kraja, nakon tehničke pogreške Žganeca, rezultat je bio 91:91. Imali su domaći i napad za vodstvo, ali Luke promašuje tricu, dok na drugoj strani Božić pogađa oba bacanja za 94:97. Zagrepčani su imali 13 sekundi za posljednji napad, ali u pet sekundi nisu uspjeli izvesti aut i Zadrani su došli na prag pobjede. Božić je pogodio još dva bacanja, Bogdanović na drugoj strani tricu za 97:99, ali ostale su samo još dvije sekunde u kojima je Božić zabio još dva bacanja za potvrdu zadarske pobjede.

Najbolji igrač utakmice bio je baš Luka Božić, koji je s 34 poena, 10 skokova i 7 asistencija ponovno došao na prag triple-double učinka. Po učinkovitosti blizu je bio Karlo Žganec s 18 poena, 12 skokova i 7 asistencija. U domaćoj momčadi najbolji pojedinac bio je Kevaughn Allen s 23 postignuta poena. STATISTIKA