16 lip 2024
ZADARSKI GOLGETER Karlo Butić zabio bivšem viceprvaku Europe
Nogomet

Karlo Butić zabio je svoj drugi ovosezonski pogodak u talijanskoj Serie B. Njegov je Feralpisalò danas u 18. kolu ostvario veliku pobjedu na gostovanju kod Sampdorije u Genovi 2:3, a 25-godišnji zadarski napadač zabio je gol za 0:2.

Strijelac prvog pogotka Federico Bergonzi odlično je centrirao sa desne strane, a bivši igrač Nogometnog kluba Zadar glavom je sa šest metara neobranjivo pogodio za povećanje vodstva gostujuće momčadi.

Nekadašnji viceprvak Europe (poraz u finalu od Barcelone 1992. nakon produžetka) vratio se u igru i izjednačio na 2:2, iako je od 32. minute igrao s igračem manje. Međutim, za novo vodstvo momčadi iz Sala zabio je Mattia Zennaro u 81.

Do kraja je bilo još drame, jer je u posljednjoj minuti domaćima poništen pogodak za 3:3, ali Butićeva momčad se u završnici uspjela obraniti i ostvariti treću ovosezonsku pobjedu. Iako je i dalje posljednja na ljestvici, sada ima 13 bodova te joj zona razigravanja za ostanak u ligi bježi dostižna četiri boda.

Inače, prije ovoga Zadranin je zabio i u 12. kolu, kada je “Lavovima sa Garde” donio bod na gostovanju kod Cosenze (1:1). Butić će svakako ostati upisan u povijesti ovoga kluba, jer je upravo njegov gol prošle sezone donio Feralpisalu povijesni prvi plasman u Serie B.

Današnji gol možete vidjeti na ovom linku.