03 svi 2024
VELIKI PREOKRET JAZINA U ZAGREBU Razvojna momčad Zadra slavila nakon -21
Domaća košarka

Fantastičan preokret režirali su košarkaši Jazina u 12. kolu Prve lige na gostovanju kod Hermesa.

Zagrepčani su puno bolje otvorili utakmicu i u 14. minuti poveli s velikih +21 (37:16), no momčad Roka Jurline je brzo uzvratila i do poluvremena smanjila na samo -2, 45:43.

U dramatičnoj završnici ključne su koševe postigli mladi Niko Šare i Šimun Lončar te iskusni Filip Krajina, da bi priču za konačnih 92:95 zaključio Manuel Dundović slobodnim bacanjem.

Šare je još jednu odličnu utakmicu završio sa 20 poena, osam skokova i šest asistencija, Krajina je zabio 21 koš uz devet skokova, a Lončar 18 poena.

U redovima Hermesa najbolji su bili Škabrnjanac Josip Škara sa 30 koševa i Debeljačanin Ante Smolić sa 24. STATISTIKA UTAKMICE

Razvojna momčad Zadra tako je ponovno skočila u gornji dio ljestvice te se izjednačila s današnjim protivnikom na omjeru 6-6.