27 velj 2024
1. ŽNL ZADARSKA Velika pobjeda Hajduka, Galovcu susjedski derbi
Domaći nogomet

Proteklog vikenda započelo je sedam utakmica 12. kola Prve ŽNL zadarske, od čega je šest završeno, a jedna prekinuta. Najviše zanimanja pobudila je utakmica u Pridrazi između Hajduka i Bibinja.

Pridražani su slavili s 2:0 golovima Tonija Baždarića u 23. i Antonija Srzića u 64. minuti i tako nastavili svoj sjajan niz nepobjedivosti od osam utakmica, pri čemu su ostvarili sedam pobjeda i jedan remi i vinuli se na visoko drugo mjesto prvenstvene ljestvice.

Na prvome je, pak, ostao Sabunjar, koji je u Privlaci s minimalnih 1:0 svladao Dragovoljac iz Poličnika. Zgoditak vrijedan tri boda postigao je Luka Miletić u 85. minuti pa Sabunjari sada imaju lijepu prednost u odnosu na pratnju.

Slavlje Galovčana u Škabrnji

Škabrnja je, nakon potresa u klubu i odlaska uprave i trenera Želimira Terkeša, posljedice osjetila domaćim porazom od susjednog Galovca 0:1. Za slavlje gostiju zabio je Marko Kapitanović u 22. minuti pa Galovac nastavlja broditi pri samom vrhu ljestvice.

Nova zora je s Višnika u Sv. Filip i Jakov ponijela puni plijen postigavši Abecedi Zara Dental Centar čak pet pogodaka. Prvoga je u 45. minuti zabio Bepo Pelicarić, potom su početkom nastvka poentirali Lovre Batur (54′) i Ivan Ninčević (58′), da bi Pelicarić u 72. i 80. kompletirao svoj hat-trick za konačnih 0:5.

Velebit je u Benkovcu pobijedio Dalmatinac iz Crnog s 2:1. Goste je u vodstvo doveo Duje Surać u 20. minuti, da bi Vice Tadić u 32. i Marko Bačić u 43. preokrenuli na 2:1. U nastavku se rezultat nije mijenjao i bodovi su ostali u Benkovcu.

Pakoštane su odnijele pun plijen iz Sukošana pobijedivši Zlatnu luku s 0:2 golovima Luke Kurtova u 14. i Tomislava Vulina u 25. minuti.

Polača je na domaćem terenu protiv Zemunika vodila s 3:0, golovima Antonija Perkovića u 13., Ivana Prtenjače u 55. i Luke Bobanovića u 73. minuti, nakon čega je došlo do prekida utakmice. Prema izvješću delegata, predstavnik gostuju Tomislav Ćurković je vrijeđao glavnoga suca te nakon toga ušao u teren za igru i udario ga dlanom po licu, slijedom čega je sudac prekinuo utakmicu.