24 velj 2024
REGIONALNA LIGA Poraz vaterpolista Zadra kod KPK
Vaterpolo

Vaterpolisti Zadra poraženi su u zaostalom susretu desetog kola Regionalne A-1 lige na gostovanju kod korčulanskog KPK rezultatom 14:11.

Vodili su Zadrani nakon prve dionice 3:5 dok je na poluvremenu bilo izjednačeno 6:6.

Domaćin je u trećoj četvrtini stekao prednost 10:7 uoči zadnjeg perioda. Stigli su Zadrani do jednog gola zaostatka 12:11 ali dalje nisu mogli. Jednostavno, naišli su na zid. KPK je postigao do kraja dvoboja još dva gola za konačnih 14:11.

Marin Jovačević bio je najučinkovitiji kod Zadra sa 6 postignutih golova.

Nakon ukupno 14 odigranih kola, prvo je mjesto pripalo Primorcu iz Kotora. Drugi je KPK iz Korčule dok je sastav s Višnjika treći.  To znači da će u daljnje razigravanje za sam vrh A1 lige, poredak od 1. do 4. mjesta, upravo ova dva prvoplasirana kluba. Ondje će im se pridružiti dva najbolja sastava skupine B (Istok) iz A1 lige.