16 lip 2024
REGIONALNA LIGA Slavlje vaterpolista Zadra protiv KPK i najljepša čestitka Butiću za rođendan
Vaterpolo

U zaostaloj utakmici trećeg kola A1 Regionalne lige vaterpolisti Zadra na Višnjiku su porazili  korčulanski KPK 9:8.

Prvih osam minuta bilo je iza nas a domaćin je vodio 2:1 (Ćalić, Jovančević). Dva gola u drugoj dionici postigli su igrači KPK, jedan Zadra (Jovančević) za 3:3 nakon pola odigranog dvoboja.

Pravu golijadu vidjeli smo u trećoj dionici Zadar je postigao 5, KPK 4 pogotka za prednost sastava s Višnjika 8:7 uoči zadnje četvrtine.

Pogodio je Jovančević za 9:7 pet minuta prije kraja. Sačuvali su Zadrani to vodstvo i slavili s ranije spomenutih 9:8. Velika pobjeda momaka trenera Jovančevića i to već četvrta ove sezone. Kako su dečki rekli po završetku susreta rekli, to je rođendanski poklon suigraču Domagoju Butiću za dvadeset i prvi rođendan.

Kod Zadra 4 pogotka postigao je kapetan Marin Jovančević, 2 je dao Arijan Raci, 1 su dodali Toni Grozdanić, Slavko Ćalić, Roko Jurišić. Odličan je na vratima bio Roko Lazić.

Ono što Zadrane od petka očekuje su kvalifikacije Kupa u Šibeniku gdje će odmjeriti snage s Mornarom, Solarisom i Splitom.