07 srp 2024
1. ŽNL ZADARSKA Lucijan-Martin Labus hat-trickom donio važnu pobjedu Zlatnoj luci
Domaći nogomet

Super atraktivnom utakmicom između Polače i Zlatne luke na igralištu Bićine kompletirano je 7. kolo Prve ŽNL zadarske. Pobjedu su u konačnici odnijeli Sukošanci s visokih 3:5, a junak susreta bio je Lucijan-Martin Labus, autor tri pogotka.

Upravo je on postigao prvi gol na utakmici u 5. minuti, da bi u 24. na 1:1 izjednačio Ivan Prtenjača. Na poluvrijeme se, pak, otišlo s rezultatom 2:2, nakon golova Ivana Kevrića (36′) za goste i Andrije Vrankulja (45′) za domaće.

Ono što je napravio na otvaranju utakmice, Labus je ponovio i na otvaranju drugog poluvremena i to u dvostrukoj mjeri. Golovima u 47. i 49. minuti donio je Sukošancima prednost 2:4. Nadu domaćima u 61. vratio je ponovno Vrankulj, da bi konačnih 3:5 postavio Bruno Orlović u 85. minuti.

Zlatna luka je tako došla do druge ovosezonske pobjede te ostavila Polaču i Zemunik iza sebe na posljednje dvije pozicije.

Standings provided by Sofascore

Raspored 8. kola:

Subota, 28.10.: Hajduk – Polača (14:15), Velebit – Galovac (15:30), Dalmatinac – Bibinje (15:30).

Nedjelja, 29.10.: Dragovoljac – Pakoštane (14:30), Sabunjar – Zemunik (14:30), Škabrnja ’91 – Nova zora (14:30), Zlatna luka – Abeceda (14:30).