07 srp 2024
RK ZADAR 1954 Nakon tri pobjede, prvi ovosezonski poraz
Rukomet

Rukometaši Zadra 1954 doživjeli su prvi poraz ove sezone. Nakon što su natjecanje u 1. HRL jug otvorili sa tri pobjede, u četvrtom kolu poraženi su na gostovanju kod RK Dubovac-Gaza s uvjerljivih 34:21.

Neizvjesnost je potrajala nekih dvadesetak minuta, s obzirom da su se za to vrijeme Zadrani uspijevali držati na gol-dva zaostatka. Međutim, od gola Ivana Čirjaka za 10:8 u 22. minuti do poluvremena postigli su tek jedan gol, a primili šest pa se Dubovac odvojio na +6, 16:9 nakon 30 minuta igre.

U nastavku je prednost domaćih ubrzo postala i dvocifrena pa je do kraja ostalo pitanje samo s kolikom će razlikom susret završiti. U redovima pobjednika Matija Belavić, Dino Štrucelj i Zlatko Gvozdanović bili su najefikasniji sa po 5 pogodaka, dok su Zadrane predvodili Ivan Čirjak i Krševan Dujmović sa po 4. ZAPISNIK

Nakon četiri kola ljestvicu 1. HRL jug predvodi RK Zamet, jedina momčad sa stopostotnim učinkom, a slijede Umag, Dubovac-Gaza, Rovinj i Zadar sa po tri pobjede i jednim porazom.

Priliku za povratak pobjedama momčad Nina Jeraka imat će u subotu od 18:30, kada u Mocire stiže Arena Pula.