27 velj 2024
ŽNK DONAT Pionirke pobijedile Hajduk, kadetkinje i seniorke izgubile
Nogomet

U 6. kolu Supersport 1. HNLŽ nogometašice Donata na domaćem su terenu poražene od splitskog Hajduka s uvjerljivih 0:5. Svih pet pogodaka na Stanovima palo je u prvom poluvremenu. Triput je poentirala Andrea Grebenar i to u 11., 19. i 30. minuti, a po jednom Laura Vlastelica (21′) te Janja Čanjevac (33′).

U pet susreta, koliko su ih odigrale do sada, Zadranke su osvojile tek jedan bod, u prošlom kolu protiv Međimurja u Čakovcu te se trenutačno, upravo s tom ekipom, nalaze na diobi pretposljednjeg i posljednjeg mjesta prvenstvene ljestvice.

U sljedećem kolu očekuje ih gostovanje kod Gorice, a potom na Stanove dolazi aktualni prvak Osijek.

Snage su s Hajdukom ovaj vikend, u sklopu svojih prvoligaških natjecanja, odmjerile i pionirke i kadetkinje Donata, koje su ostvarile polovičan učinak. Pionirke su slavile s 3:1 golovima Ivone Buljat i Nike Stojanov, dok su kadetkinje poražene rezultatom 0:2.