27 velj 2024
ČUDESNA UTAKMICA U PULI Jazine nakon čak tri produžetka pobijedile Stoju
Domaća košarka

U 2. kolu Prve muške lige košarkaši Jazina odigrali su jednu od najnevjerojatnijih utakmica u klupskoj povijesti. Nakon rijetko viđene drame i čak tri produžetka momčad Roka Jurline u Puli je pobijedila Stoju rezultatom 117:122 (22:16, 23:25, 25:26, 12:15, 11:11, 11:11, 13:18)

Gotovo je nemoguće opisati što se sve događalo na ovoj utakmici. Petnaest sekundi prije isteka 40. minute Nino Dasko je tricom izjednačio na 82:82, nakon čega Zadrani nisu uspjeli realizirati posljednji napad i otišlo se u produžetak.

Sličan scenarij ponovio se minutu prije kraja prvog produžetka, kada je Dasko novom tricom izjednačio na 93:93, nakon čega su Jazine propustile dvije prilike za pobjedu.

Zadarska momčad vodila je i krajem drugog produžetka, ali je devet sekundi prije isteka Sandro Kordiš bacanjima poravnao na 104:104, nakon čega su gosti opet promašili napad za pobjedu.

Treći produžetak ipak je bio i posljednji. Manje od minute prije kraja Stoja je vodila 114:113, a onda je Andro Mirčeta zabio tricu uz dodatno bacanje za 114:117, a nadovezao se odmah Mate Mandić košem za +5 nakon ukradene lopte Luke Bilokapića. Ovoga puta to je bilo dovoljno da Zadrani privedu utakmicu kraju u svoju korist.

Mandić je bio najefikasniji igrač Jazina sa 29 koševa, dok je Niko Šare postigao 23 uz čak 19 skokova. Srđan Brocić zabio je 15 uz sedam asistencija, Mirčeta 11, a Bilokapić i Daniel Zovko po 10. Domaće su predvodili Matija Maljić sa 31 košem, Kordiš sa 26 te Bratislav Paunović sa 22. STATISTIKA UTAKMICE

Mlada zadarska momčad tako je odlično krenula u sezonu, sa dvije pobjede, a u sljedećem kolu na domaćem terenu dočekuje Goricu.