23 velj 2024
RK ZADAR 1954 Ivan Čirjak i društvo u nastavku okrenuli Kozalu
Rukomet

Rukometaši Zadra 1954 u drugom su kolu Prve HRL jug ostvarili i drugu pobjedu. Igrači Nina Jeraka danas su slavili na gostovanju kod riječke Kozale rezultatom 23:27.

Baš kao i u prvom kolu prošli tjedan na domaćem terenu protiv Umaga, Zadrani su se u prvom poluvremenu ponovno našli u zaostatku. Kozala je imala 9:5 pa 11:7 da bi se, nakon zadarskog izjednačenja na 11:11, na veliki odmor ipak otišlo s prednošću domaćina 14:12.

Ivan Čirjak bio je ključni faktor zadarskog prelaska u vodstvo početkom nastavka sa četiri gola. Riječani su se držali na jednom golu zaostatka do 53. minute, kada su Andrija Prtenjača i Leon Goldner prvi put odveli Zadrane na +3, 21:24. U završnici susreta dva gola Dina Bukve i još jedan Goldnera bili su dovoljni da gosti zaključe priču i na svoj konto upišu nova dva boda.

Čirjak je susret završio sa 7 golova, Josip Maršan postigao je 5, Ivano Mazić 4, a Goldner i Prtenjača po 3. Kod domaćih su najefikasniji bili Andrej Juričević i Dominik Sabo sa po pet golova. ZAPISNIK UTAKMICE

Zadar je tako nakon dva kola u skupini momčadi s maksimalnim učinkom na vrhu ljestvice, a u sljedećem kolu 14. listopada u Mocirama dočekuje Rovinj, koji je također startao sa dvije pobjede.