07 srp 2024
PLIVAČKI KLUB ZADAR Niz novih osobnih najboljih rezultata na PH u Zagrebu
Plivanje

U Zagrebu na bazenu Svetice održalo se ljetno državno prvenstvo, gdje su se okupili najbolji plivači i plivačice iz 39 plivačkih klubova iz Hrvatske. 370 plivača iz kategorija mlađih juniora, juniora, mlađih seniora i seniora se natjecalo u individualnim i štafetnim disciplinama te su skupljali individualne i ukupne (klupske) plasmane.

U jutarnjim utrkama, sve kategorije plivača su plivale kvalifikacijske utrke; 8 najbržih plivača iz jutarnjeg dijela programa nastupalo je u popodnevnim A finalima, a idućih 8 u B finalima.
Kategorija seniora ujutro je nastupala u kvalifikacijama, a popodne je plivala za seniorski poredak.

Za Plivački klub Zadar, natjecalo se 8 plivačica i plivača: Lovre Dellavia, Rita Herceg, Sarah Michelle Coha, Mia Šarić, Ivano Kuman, Filip Gajić, Matea Grbin i Bernarda Petešić u pratnji trenera Željka Olujića.

Juniorka Rita Herceg, svoj najvrijedniji rezultat ostvarila je u disciplini 100m prsno (1:17.06) gdje je zauzela šesto mjesto u juniorskoj kategoriji i isplivala najveći broj bodova, 576. Na 200m prsno (2:48.88) zauzela je peto mjesto u finalnoj utrci te otplivala 558 bodova. Izborila je i finalnu trku u disciplini 50m leptir (30.93) gdje je otplivala svoj novi osobni rezultat te zauzela deseto mjesto.Na 50m prsno (36.83) ostvarila je 17. mjesto.

Juniorka Sarah Michelle Coha, izborila je B finale na 50m prsno (36.06) te zauzela osmo mjesto u svojoj kategoriji s isplivanih 541 boda. Nastupila je i u disciplini 100m prsno (1:23.00), a u obje trke je plivala svoj novi osobni rezultat.

Mlađi junior Lovre Dellavia, plivao je svoje nove osobne rezultate u disciplinama 50m prsno (31.99) gdje je zauzeo 6. mjesto, 100m prsno (1:11.34) 7. mjesto i 50m slobodno (25.95) 14. mjesto. Na 50m leptir (29.29) zauzeo je 39. mjesto.

Svoj najbolji plasman mlađi junior Ivano Kuman ostvario je u disciplini 1500m slobodno (18:27.88) gdje je zauzeo 7. mjesto. Nove osobne rezultate plivao je u disciplinama: 200m prsno (2:39.98) 10. mjesto, 100m prsno (1:13.87) 16. mjesto i 50m prsno (33.66) 15. mjesto.

Mlađa juniorka Mia Šarić plivala je svoje nove osobne rezultate u disciplinama 50m leđno (34.40) 18. mjesto, 100m leđno (1:13.12) 16. mjesto, 200m leđno (2:38.12) 15. mjesto i 50m prsno (39.12) 22. mjesto. Plivala je i disciplinu 50m leptir (32.20) gdje je zauzela 17. mjesto.

Za Pk Zadar su još nastupili: mlađa juniorka Bernarda Petešić – 14. mjesto na 50m prsno, 24. mjesto na 100m prsno i 27. mjesto na 50m leptir; Filip Gajić 21. mjesto na 50m prsno te Matea Grbin 24. mjesto u istoj disciplini.

Najbolji štafetni nastup Pk Zadar je imao u ženskoj juniorskoj štafeti na 4x100m mješovito (Mia Šarić, Sara Michelle Coha, Rita Herceg, Bernarda Petešić) koja je zauzela 12. mjesto. Štafeta 4×100 mixed mješovito (Mia Šarić, Ivano Kuman, Rita Herceg, Lovre Dellavia) zauzela je 13. mjesto. U ekipnom poretku klubova, plivačice su zauzele 16./23., a plivači 26./28 mjesto.