04 srp 2024
LIKAR KROMBACHER KK Vrsi novi su stari prvaci lige!
LIKAR Krombacher

Košarkaši Vrsi novi su stari prvaci košarkaše lige amatera i rekreativaca LIKAR.

U finalu igranom u Krešinom domu u jako zanimljivoj utakmici rezultatom 84:79 porazili su Voštarnicu.

Deset minuta igre bilo je iza nas, Vrsi su imale vodstvo 23:17. Ista prednost je bila i na poluvremenu. Semafor je pokazivao 43:37 za Vrsi.

Ostala je još zadnja dionica, rezultat je glasio Vrsi 62, Voštarnica 55.

Pogodio je Jurjević tricu za 74:63 Vrsi pet minuta prije kraja. Uzvratili su Fabulić s dvije trice i Pešut s jednom i približili Voštu na zaostatak od dva koša (74:72) u trideset sedmoj minuti.

Zvonimir Brzić i Roko Alavanja

Minuta je ostala do kraja, bilo je 79:79. Ružić je pogodio za 81:79,  promašio je u sljedećem napadu Marčev a zatim je tri od četiri bacanja realizirao Vidaković za slavlje Vrsi 84:79.

Jure Ružić kod Vrsi postigao je najviše 23 koša, Vinko Fain je dodao 21 a Domagoj Vidaković 18. U redovima Voštarnice učinak od 37 koševa je imao Mario Pešut dok je Paolo Marčev ubacio 19 koševa.

MVP je proglašen Mario Pešut, u tricama je slavio Roko Alavanja.