19 srp 2024
LIKAR KROMBACHER Šime Špralja MVP, Pešut najbolji strijelac, Dražović skakač, Segarić asistent…
LIKAR Krombacher

LIKAR KROMBACHER Šime Špralja MVP, Pešut najbolji strijelac, Dražović skakač, Segarić asistent…

Šime Špralja, član KK Zaglav Dugi otok, najkorisniji je igrač ligaškog dijela natjecanja treće sezone zadarske Lige košarkaških amatera i rekreativaca – LIKAR Krombacher. Legendarni bivši kapetan KK Zadra tijekom sezone je, što kao MVP kola, što kao član prve ili druge petorke, sakupio ukupno 13 bodova, jedan više od drugoplasiranog Juraja Segarića, člana Veterana Puntamike.

Najbolji strijelac je Mario Pešut (KK Voštarnica) sa 19,2 poena po susretu, s obzirom da Marko Popović (KK Vrsi) s prosjekom od 32,7 poena nije ispunio uvjet od minimalno pet odigranih utakmica, odnosno više od 50%. Iza Pešuta smjestili su igrači Puntamike Jure Dražović i Stipe Dunatov sa približno sličnim prosjekom, nešto iznad 16 poena po susretu.

Najbolji tricaš je Juraj Segarić (Veterani Puntamike) sa 22 ubačaja iza linije 6,75, ispred Tomislava Bljaića (Vodovod Ballers) sa 19 i Marina Jurjevića (KK Tokić) sa 17.

Najbolji skakač je Jure Dražović sa 13,4 skoka po susretu, ispred Damira Šimćevića (KK Relja Glass Produkt) sa 11,3 i Dinka Kambera (KK Tokić) sa 10,7.

U dvoboju za najboljeg asistenta Juraj Segarić (6 po susretu) je “za dlaku” prestigao Dražena Bana iz Vodovod Ballersa (5,8), dok je treći Luka Bolić (KK Tokić) sa 4,9.

Jedina dva igrača sa više od jedne blokade po susretu bili su Šime Špralja i Dinko Kamber, dok je najbolji “kradljivac” Juraj Segarić sa tri osvojene lopte u prosjeku.

TOP 10 u svim kategorijama:

Poredak za MVP-a regularne sezone:
1. Šime Špralja (KK Zaglav-Dugi otok) – 13
2. Juraj Segarić (Veterani KK Puntamika) – 12
3. Jure Ružić (KK Vrsi) – 9
4. Stipe Dunatov (Veterani KK Puntamika) – 8
5. Dinko Kamber (KK Tokić) – 6
6. Jure Dražović (Veterani KK Puntamika) – 6
7. Luka Bencarić (Vladuli) – 5
8. Luka Bolić (KK Tokić) – 5
9. Luka Žilić (KK Tokić) – 5
10. Mario Pešut (Voštarnica) – 4

POENI – prosjek
1. Mario Pešut (Voštarnica) – 19.2
2. Jure Dražović (Veterani KK Puntamika) – 16.8
3. Stipe Dunatov (Veterani KK Puntamika) – 16.3
4. Juraj Segarić (Veterani KK Puntamika) – 15.9
5. Jure Ružić (KK Vrsi) – 15.6
6. Josip Bulić (Veterani KK Puntamika) – 14.5
7. Paolo Marčev (Voštarnica) – 14.2
8. Šime Špralja (KK Zaglav-Dugi otok) – 13.7
9. Šime Klapan (Vodovod Ballers) – 13.7
10. Roko Mandić (KK Zaglav-Dugi otok) – 13.6

TRICE – ukupno
1. Juraj Segarić (Veterani KK Puntamika) – 22
2. Tomislav Bljaić (Vodovod Ballers) – 19
3. Marino Jurjević (KK Tokić) – 17
4. Marijan Zekić (Vladuli) – 16
5. Lovre Fabulić (Voštarnica) – 15
6. Dominik Knežević (KK Vrsi) – 14
7. Mario Pešut (Voštarnica) – 14
8. Šime Špralja (KK Zaglav-Dugi otok) – 14
9. Luka Bolić (KK Tokić) – 13
10. Ivan Kaštropil (KK Vrsi) – 13

SKOKOVI – prosjek
1. Jure Dražović (Veterani KK Puntamika) – 13.4
2. Damir Šimićević (KK Glass Produkt Relja) – 11.3
3. Dinko Kamber (KK Tokić) – 10.7
4. Šime Špralja (KK Zaglav-Dugi otok) – 10.3
5. Stipe Dunatov (Veterani KK Puntamika) – 9.8
6. Jure Ružić (KK Vrsi) – 9.6
7. Toni Marin (KK Brodarica) – 9.4
8. Ivan Piasevoli (KK Zaglav-Dugi otok) – 9
9. Vedran Bosnić (Vodovod Ballers) – 8.6
10. Branko Turopoljac (KK Jadera) – 8.3

ASISTENCIJE – prosjek
1. Juraj Segarić (Veterani KK Puntamika) – 6
2. Dražen Ban (Vodovod Ballers) – 5.8
3. Luka Bolić (KK Tokić) – 4.9
4. Luka Žilić (KK Tokić) – 4
5. Mario Pešut (Voštarnica) – 3.7
6. Ivan Kaštropil (KK Vrsi)- 3.6
7. Šime Špralja (KK Zaglav-Dugi otok) – 3.3
8. Marino Govorčin (KK Tokić) – 3.2
9. Marin Pulja (Vodovod Ballers) – 3.2
10. Boris Kovačević (KK Glass Produkt Relja) – 3.2

UKRADENE – prosjek
1. Juraj Segarić (Veterani KK Puntamika) – 3
2. Boris Kovačević (KK Glass Produkt Relja) – 2.5
3. Nikola Jadrijev (Voštarnica) – 2
4. Dominik Dujmov (Voštarnica) – 1.9
5. Dražen Ban (Voštarnica) – 1.8
6. Marin Pulja (Vodovod Ballers) – 1.6
7. Lovre Mikas (KK GLASS PRODUKT Relja) – 1.5
8. Zvonimir Brzić (Vladuli) – 1.4
9. Ivan Piasevoli (KK Zaglav-Dugi otok) – 1.3
10. Karlo Šokota (Vodovod Ballers) – 1.3

BLOKADE – prosjek
1. Šime Špralja (KK Zaglav-Dugi otok) – 1.4
2. Dinko Kamber (KK Tokić) – 1.3
3. Marino Zrilić (Voštarnica) – 0.9
4. Ivan Piasevoli (KK Zaglav-Dugi otok) – 0.8
5. Jure Dražović (Veterani KK Puntamika) – 0.8
6. Stipe Dunatov (Veterani KK Puntamika) – 0.7
7. Šime Kovačević (KK Tokić) – 0.6
8. Damir Šimičević (KK Glass Produkt Relja) – 0.6
9. Filip Peraić (KK Tokić) – 0.6
10. Dominik Dujmov (Voštarnica) – 0.6