05 velj 2023
POVIJESNA POBJEDA Kadeti KK Diadora porazili KA Mrav
Košarka

Prvo kolo, povijesni nastup za kadete KK Diadora u Jedinstvenoj ligi donio je za igrače Tonija Vidaića i prvu pobjedu. Slavili su mladi Entuzijasti u Jazinama protiv KA Mrav rezultatom 96:78.

Odlično su dečki iz Diadore otvorili utakmicu te su u petoj minuti vodili 15:5 a na isteku prve dionice 25:15.

Izjednačili su dečki iz KA Mrav u sedamnaestoj minuti na 34:34. Imali su gosti  prednost na poluvremenu 39:40.

Trgnuli su se domaćini te su na ulasku u zadnjih deset minuta vodili 63:56.

Tricom Dominika Buljana sedam minuta prije kraja Diadora je povela 74:63. Nastavak su odradili furiozno te su slavili s uvjerljivih ranije spomenutih 97:78.

Filip Skelin postigao je najviše 21 koš, Jakov Jurjević je dodao 19 (tica 7/5), Mate Sorić 16, Matej Nimac je dao 12 uz 11 skokova, 10 Ante Madunić i 8 skokova a Stipe Ivanković 9 uz 11 asistencija.