20 srp 2025
Jusup i Jordano zadovoljni pobjedom i igrom protiv Dinama
Foto: Šime Zelić / KK Zadar
KK Zadar

Jusup i Jordano zadovoljni pobjedom i igrom protiv Dinama

S obzirom kakva se košarkaška imena nalaze u sastavu Dinama, s obzirom na atmosferu koju stvore njihovi navijači i s obzirom da zagrebački sastav još nije izgubio kod kuće, košarkaši Zadra jučerašnjom pobjedom mogu biti itekako zadovoljni.

Iako igra debitatnsku sezonu u najvišem razredu domaće košarke, Dinamo je pokazao da je riječ o dobroj, kompaktnoj ekipi koja će svakom protivniku biti “tvrd orah”. Vidjelo se to i na utakmici protiv Zadra kada su se vratili iz minusa od 15 koševa i u jednom trenutku čak uspjeli i povesti

– Utakmica je bila prava prvenstvena, vrlo čvrsta. Ovo je pravi domaći teren. Dinamo je odigrao dobro ali smo mi isto tako dobro odgovorili na njihovu igru. Zadovoljan sam s pobjedom ali i igrom svoje momčadi – izjavio je nakon utakmice trener Zadra Danijel Jusup koji za novo slavlje u HT Premijer ligi može zahvaliti prvenstveno Antoniju Jordanu koji je ubacio 29 koševa i bio najefikasniji strijelac utakmice.

Foto: Šime Zelić/ KK Zadar

– Teška utakmica. Znali smo da je Dinamo dobra ekipa i da imaju dobru podršku s tribina. Znali smo isto tako i da dobro „tuku“ i daju sve od sebe. Mi smo ušli malo mekano ali smo se na kraju skupili i zasluženo pobijedili.

U HT Premijer ligi Zadar je sada na omjeru 6-1, Cibona ima 5-1 uz utakmicu manje, dok je Šibenka, s dvije utakmice manje, jedina ekipa u dosadašnjem dijelu natjecanja koja u pet odigranih dvoboja nema nijedan poraz.

Nakon jučerašnje pobjede Zadrani kreću prema Beogradu gdje ih u ponedjeljak od 18 sati čeka susret 6. kola AdmiralBet ABA lige protiv Crvene zvezde.