03 srp 2022
ŠOK U TRNSKOM Puntamika izgubila od Bosca i ispala iz HT Premijer lige
Domaća košarka

Od + 24 do – 20 u 52. minute. Tako je izgledao put košarkaša Sonik Puntamike u kvalifikacijama za ostanak u HT Premijer ligi. U uzvratnom dvoboju Puntamičani su poraženi na gostovanju kod Bosca rezultatom 78:58 te su na taj način ispali iz HT Premijer lige.

Nakon što su u prvoj utakmici u Jazinama Puntamičani slavili sa šest koševa razlike (85:79), igrači Bosca su danas pred svojim navijačima potpuno zasluženo došli do slavlja od nevjerojatnih 20 razlike i na taj način izborili plasman u najviši razred domaće košarke, dok se Puntamičani sele u niži rang, odnosno Prvu ligu.

Još i prije danasnje utakmice bilo jasno kako će igrači Roka Jurline žaliti za propuštenih 24 razlike koliko su imali krajem treće četvrtine zadarske utakmice. Već tada bilo je jasno kako je Bosco napravio veliki posao i kako se psihološki momentum prebacio na njihovu stranu što se dobro moglo vidjeti u večerašnjem ogledu.

Utakmica u dvorani Boško Božić Pepsi bila je izjednačena tek do polovice druge četvrtine kada je domaćin serijom 14:5 na poluvrijeme otišao s devet koševa plusa (40:31). Do kraja treće četvrtine gosti su se približili na minus pet, početkom posljednje četvrtine spustili i na minus tri, no domaćin je pet minuta prije kraja serijom 11:0 otišao na velikih +14 i praktično zaključio utakmicu u svoju korist.

Luka Babić s 25 i Luka Katura sa 17 koševa bili su najzaslužniji za ovaj uspjeh Bosca, dok je kod blijedih gostiju najviše, 14 poena postigao Petar Marić.

Ispadanje iz HT Premijer lige definitvno je nanijelo veliki udarac i ambicijama kluba čija je novoizabrana Uprava prije samo nekoliko dana najavila puno dobrih stvari. Koliko će ih iz ove pozicije uspjeti ostvariti tek preostaje za vidjeti.