03 srp 2022
IGRAT ĆE SE MAJSTORICA Zadar u Krešinom domu izjednačio seriju protiv Splita
KK Zadar

Košarkaši Zadra izborili su majstoricu polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske. Nakon poraza u prvoj utakmici u Splitu, Zadrani su večeras u Krešinom domu svladali Splićane s uvjerljivih 76:57 (22:16, 12:20, 25:9, 17:12).

Momčad Srđana Helbicha bolja je otvorila utakmicu i ponajviše zahvaljujući Justinu Carteru rano došla do +9, 20:11. Ipak, gosti su se relativno brzo vratili u egal i na poluvrijeme čak otišli s minimalnom prednošću, 34:36.

U drugom poluvremenu je, međutim, na terenu postojala samo jedna momčad – ona zadarska. Prve četiri minute nastavka Splićani nisu postigli koš, a za to su vrijeme Junaković, Bursać, Thompson i Jordano napravili seriju 10-0 za 44:36.

Ni u sljedeće tri minute gosti nisu uspjeli postići koš iz igre, to im je pošlo za rukom tek nekoliko puta s linije slobodnih bacanja. Na drugoj strani zabijali su zato Jordano, Carter, Thompson i Drežnjak, nakon čije je trice na semaforu zasvijetlilo velikih +16, 57:41. I to je zapravo bilo to, jer do kraja utakmice Split se više nije uspio vratiti niti na jednoznmenkasti zaostatak.

Justin Carter predvodio je Zadar sa 21 košem, dok je Trevor Thompson postigao 14, Dario Drežnjak 13, a Antonio Jordano 10. U gostujućim redovima najbolji su bili Shannon Shorter sa 20 koševa i Tonko Vuko sa 15. KOMPLETNA STATISTIKA

Igrat će se tako odlučujuća treća utakmica za plasman u finale prvenstva Hrvatske, gdje već čeka Cibona, koja je s 2-0 u seriji pobijedila Goricu.