01 pro 2022
PUNTAMIČANIMA +6 PRED UZVRAT Bosco se vratio u život nakon -24
Domaća košarka

Košarkaši Sonik Puntamike u prvoj su utakmici kvalifikacija za igranje u HT Premijer ligi sljedeće sezone u Jazinama svladali zagrebački Bosco rezultatom 85:79 (23:15, 17:17, 27:20, 18:27). Iako je pobjeda zlata vrijedna, pomiješani će osjećaji ostati u redovima Puntamičana nakon ovog susreta, jer su tri minute prije kraja treće četvrtine imali velikih +24.

Od početka su momci Roka Jurline nametnuli svoj ritam, razigrali su se i sa šest različitih strijelaca nakon 10 minuta igre imali +8, 23:15. Ista je razlika bila i na poluvremenu (40:32), da bi u nastavku domaći ubacili još u brzinu više.

Prvo je Palčić vezao sedam poena, a onda je krenula kanonada trica. Banić, Marić, Prskalo pa još dvaput Banić i u međuvremenu dvica Prskala. Takav uraganski ritam gosti nisu mogli pratiti pa je u 28. minuti na semaforu svijetlilo ogromnih +24, 64:40.

Jako važno za Bosco bilo je posljednjih 90 sekundi treće dionice, kada je Luka Katura solo-serijom 7-0 sa 22 razlike smanjio na 15, 67:52. Odmah na početku posljednje dionice Luka Babić pogodio je tricu pa je dvije zaredom vezao Ante Krapić i u tren oka bilo je samo osam razlike, 69:61.

Opet su Marić i Palčić malo odvojili domaće (74:61), ali im je ogromne probleme stvarao Luka Babić. S njegovih 10 poena (po dvije trice i dvice) Bosco je u 37. minuti stigao na samo -4, 75:71. Katura je potom u dva navrata smanjivao i na -2, ali su se Marić, Palčić i Banić u završnici ipak pobrinuli da sačuvaju pobjedu domaćem sastavu.

Dino Palčić i Emilio Banić susret su završili sa po 17 poena, čemu je kapetan pridodao i 11 asistencija, Petar Marić postigao je 15 koševa, Marino Šarlija 12, a David Pavin 10. Na drugoj strani Katura je zabio 30 koševa, Babić 19 (oba po 4 trice), a Zadranin Ante Smolić 16 uz 14 skokova. KOMPLETNA STATISTIKA

Sonik će tako na uzvrat, koji je na rasporedu u ponedjeljak u 18 sati u Zagrebu, putovati sa šest poena prednosti. To je prednost koju će morati sačuvati želi li i sljedeće sezone igrati HT Premijer ligu.