29 ožu 2024
TRIATLON KLUB ZADAR Kadeti srebrni na prvenstvu Hrvatske
Ostali sportovi

U organizaciji Triatlon kluba Mazator u Slavonskom Brodu je održano prvenstvo Hrvatske u supersprint duatlonu. Naši kadeti su osvojili drugo mjesto u ekipnom poretku. Ukupno je nastupilo 17 predstavnika Triatlon kluba Zadar.

Prvenstvo Hrvatske se drugu godinu zaredom održalo u Slavonskom Brodu. Natjecanje se sastojalo od 2.5km trčanja, 10km bicikla i 1.25km trčanja. Prvi su na stazu izašli najmlađi u promo utrci u kategorijama U9 i U11. Najmlađi su trčali 500 metara, vozili bicikl 2.5km te trčali još 250 metara. Oni nešto stariji su imali dvostruku dužu stazu – 1km trčanja, 5km bicikla i 500m trčanja za kraj. U kategoriji U9 Matija Ivanović je osvojio 3. mjesto, dok je Noa Pavić Daka bio 4. Noel Babin je u kategoriji U11 osvojio izvrsno 2. mjestoMareta Štulina je u istoj kategoriji bila 6.

Kadeti Triatlon kluba Zadar osvojili su srebrnu medalju u ekipnom poretku prvenstva Hrvatske. Pohvale svim natjecateljima i njihovim trenerima. Luka Ivanović je zauzeo 7. mjesto u kategoriji U15, David Pejdo je bio ukupno 9. Drugom mjestu u ukupnom poretku pridonijeli su i David Štulina (U15 – 13. mjesto), Lovre Ležaja (U15 – 14. mjesto), Bartul Mitrović (U15 – 17. mjesto), Petar Posarić (U15 – 20. mjesto) i Jakov Bljaić (U13 – 7. mjesto).

Kod kadetkinja, za Triatlon klub Zadar na ovom natjecanju nastupile su Mila Rukavina (U15 – 14. mjesto), Korina Babara (U13 – 11. mjesto) i Latina Zubčić (U13 – 13. mjesto). Kod juniorki, Marija Paleka je zauzela 10. mjesto u kategoriji U17. Pohvale i curama na odličnom nastupu.

Trener Ivan Gobin zaključio je dan sa zlatnom medaljom u kategoriji M40. U ukupnom poretku zauzeo je izvrsno 13. mjesto. U Slavonskom Brodu ukupno je nastupilo preko 150 natjecatelja iz cijele Hrvatske